CSKA un Fenerbahce ar uzvarām sāk Eirolīgas ceturtdaļfināla sērijas

Maskavas CSKA un Stambulas Fenerbahce basketbolisti ar uzvarām sāka Eirolīgas ceturtdaļfinālu, kurā savu pirmo spēli trešdien aizvadīs arī Latvijas basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Vitorijas Laboral Kutxa.

Krievijas čempioni CSKA mājās ar 84:74 pārspējot Belgradas Crvena Zvezda Telekom no Serbijas, bet turku Fenerbahce savā laukumā ar 75:69 (15:11, 26:18, 12:23, 22:17) uzvarēja pērnā gada Eirolīgas čempionus Madrides Real no Spānijas.

Maskavā aizvadītajā cīņā uzvarētājiem teicamu spēli aizvadīja Milošs Teodosičs, kurš guva 23 punktus, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas un izdarīja sešas rezultatīvas piespēles, tiesa, pieļāva arī sešas kļūdas. Tāpat CSKA rindās ar 21 punktu atzīmējās Kails Hainss. Tikmēr serbu vienībā pa 14 punktiem sameta Stefans Jovičs un Kvinsijs Millers.

Pirmajā puslaikā ritēja līdzīga cīņa un atpūtā ejot CSKA bija vien četru punktu pārsvars (44:40), tomēr trešajā ceturtdaļā mājinieki spēja veikt nelielu izrāvienu, izvirzoties vadībā ar desmit punktiem, kurus arī droši saglabāja līdz cīņas beigām. Sērijas otrā spēle ceturtdien atkal notiks Maskavā.

Savukārt Fenerbahce labā pa 17 punktiem sameta Bogdans Bogdanovičs un Kosts Slouks, kamēr Real no zaudējuma neglāba Felipes Reijesa 13 gūtie punkti. Otrajā ceturtdaļā Turcijas komanda ieguva 14 punktu pārsvaru (36:22), tomēr spēles otrajā daļā Real atspēlējās un izskaņa bija ļoti sīva, taču Fenerbahce pārsvaru spēja nosargāt. Arī šajā duelī otrā spēle ceturtdien notiks Stambulā.

Bertāna pārstāvētā Laboral Kutxa cīņā par vietu četru komandu finālturnīrā mērosies spēkiem ar Atēnu Panathinaikos no Grieķijas. Pirmais un otrais mačs trešdien un piektdien notiks Vitorijā.

Vēl vienā ceturtdaļfināla duelī tiksies Krasnodaras Lokomotiv-Kuban no Krievijas un Barcelona no Spānijas, pirmos divus mačos trešdien un piektdien aizvadot Krievijā.