Cēsis un TTT Rīga iekļūst Latvijas un Igaunijas čempionāta finālā

Pārliecinošas uzvaras Latvijas un Igaunijas apvienotā sieviešu basketbola čempionāta Rīgā notiekošā finālturnīra pusfināla cīņās sestdien izcīnīja Cēsis un TTT Rīga basketbolistes, līdz ar to iekļūstot turnīra finālā.

Pirmajā pusfinālā cēsnieces ar 75:44 pārspēja Tallinas 1182 vienību no Igaunijas. Jau pašā mača sākumā Cēsu basketbolistes izrādīja iniciatīvu un pēc četrarpus nospēlētām minūtēm atradās vadībā ar 10:0. Lai gan Tallinas 1182 spēlētājas guva septiņus bezatbildes punktus, tomēr cēsnieces pārsvaru atguva un puslaika pārtraukumā ejot Latvijas komandai jau bija 20 punktu vadība (42:22).

Trešā spēles ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā un 20 punktu handikaps cēsniecēm bija arī pirms ceturtā spēles ceturkšņa (57:37). Ceturtajā spēles nogrieznī pārākas atkal bija Cēsu basketbolistes, kuras uz pretinieču gūtajiem septiņiem punktiem atbildēja ar 18, tādejādi svinot uzvaru ar 75:44.

Rezultatīvākā spēlētāja Cēsu komandas rindās ar 20 punktiem, sešām bumbām zem groziem un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Zane Jēkabsone, tikmēr 13 punkti un desmit atlēkušās bumbas Sabīnei Niedolai. Savukārt zaudētāju rindās izcēlās Annika Kestera, kurai desmit punkti un sešas bumbas zem groziem.

Otrajā pusfināla spēlē TTT Rīga basketbolistes ar 74:49 pārspēja Tallinas Universitātes vienību no Igaunijas. Lai gan maču daudz apņēmīgāk iesāka viesu komanda un četras minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām vēl bija vadībā ar vienu punktu (6:5), tomēr rīdzinieces pārņēma vadību un pirmo puslaiku noslēdza ar 16 punktu pārsvaru (41:25).

Arī trešajā spēles ceturksnī pārākas bija rīdzinieces, kurām deviņas minūtes pirms ceturtās ceturtdaļas beigām jau 26 punktu pārsvars (59:33). Pēdējā ceturtdaļā Tallinas basketbolistēm izdevās nedaudz sadeldēt TTT Rīga pārsvaru līdz 18 punktiem (47:65), tomēr ceturkšņa galotnē pārākas atkal bija mājinieces, kuras svinēja uzvaru ar 74:49.

Rezultatīvākās spēlētāja TTT Rīga rindās ar 17 punktiem bija Ieva Krastiņa un Rūta Vaidere, kurai arī desmit bumbas zem groziem. Savukārt Tallinas Universitātes vienībā ar 12 punktiem izcēlās Oksana Mīla. Tallinas kluba latviešu spēlētājai Gunai Lagzdiņai septiņi punkti un četras bumbas zem groziem, bet Laurai Auderei divi gūti punkti un piecas atlēkušās bumbas.

Tāpat šajā mačā TTT Rīga sastāvā ar četriem punktiem debitēja amerikāniete Anna de Fordža. Ilggadējo Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) spēlētāju un divkārtēju Visu zvaigžņu spēles dalībnieci pirms pāris gadiem naturalizēja Melnkalne un viņa piedalījās 2011.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā, gūstot 15 punktus mačā ar Latviju.