Cavaliers un Wizards iekļūst NBA izslēgšanas spēļu otrajā kārtā

NBA izslēgšanas spēļu pirmo kārtu pārvarējušas Klīvlendas Cavaliers un Vašingtonas Wizards vienības. Cavaliers ar 101:93 viesos pārspēja Bostonas Celtics, savukārt Wizards mājās pārspēja Toronto Raptors basketbolistus. Gan Cavaliers, gan Wizards sērijā triumfēja 4-0.

Klīvlendas Cavaliers pirmās ceturtdaļas vidū skāra nepatīkamas ziņas, cīņas epizodē Celtics centrs Kellijs Oliniks parāva aiz pleca Kevinu Lovu. Lovs aiz sāpēm saķēra to un aizskrēja uz ģērbtuvēm. Spēles laikā apstiprinājās, ka Lovs šajā spēlē vairs nespēlēs, turklāt šobrīd uz lielas jautājuma zīmes ir viņa piedalīšanās turpmākajās izslēgšanas spēlēs.

Tomēr arī bez Kevina Lova Klīvlendas komanda labi tika galā. Lielākoties viesi atradās vadībā ar 13-14 punktu pārsvaru un kontrolēja spēles gaitu. Dažbrīd pārsvars bija pat vēl pieklājīgāks. Mājinieki trešajā ceturtdaļā veica 25:13 izrāvienu un pietuvojās Cavaliers līdz deviņu punktu deficītam.

Pēdējā ceturtdaļā gan Klīvlendas komanda ar Lebronu Džeimsu priekšgalā prata nospēlēt gana aukstasinīgi, lai nosargātu uzvaru ar 101:93 un nodrošinātu sagrāvi ar 4-0 visā sērijā.

Lielisks uzvarētāju rindās, kuram pietrūka divas rezultatīvas piespēles līdz triple-double. Džeimss Celtics grozā sameta 27 punktus, savāca desmit bumbas zem groziem un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles. Ar double-double atzīmējās  gan Karijs Ērvings, gan Timofejs Mozgovs. Ērvingam 24 punkti un 11 bumbas zem groziem, savukārt Mozgovam 12 punkti un 11 bumbas.

Celtics vienībā labākais Džareds Salingers – 21 punkts un 11 bumbas zem groziem. Aizeja Tomass pievienoja guva 21 punktu un deviņas rezultatīvas piespēles.

Ceturto uzvaru pret Toronto Raptors komandu izcīnījuši Vašingtonas Wizards basketbolisti, kas mājās ar 125:94 pārspēja Toronto komandu. Pirmajā ceturtdaļā mājinieki piekrāja 14 punktu pārsvaru. Arī spēles turpinājumā Wizards basketbolisti kontrolēja spēles gaitu , turklāt viesu saspēles vadītājs Kails Laurijs septiņu minūšu laikā nopelnīja trīs piezīmes un tika nomainīts. Spēlei noslēdzoties graujoša uzvara Wizards komandai un triumfs sērijā ar 4:0.

Uzvarētāju rindās labākais Bredlijs Bīls, kuram 23 punkti, bet double-double pievienoja Marcins Gortats – 21 punkts un 11 bumbas zem groziem, savukārt Džonam Volam 14 punkti un 10 rezultatīvas piespēles. Raptors komandā Kails Laurijs atzīmējās ar 21 punktu.