Cavaliers iekļūst konferences finālā, Rockets panāk septīto spēli pret Clippers

Klīvlendas Cavaliers komanda sasniegusi NBA izslēgšanas spēļu Austrumu konferences finālu. Pusfināla sērijas sestajā mačā Cavaliers izbraukumā ar 94:73 pieveica Čikāgas Bulls, sērijā līdz četriem panākumiem uzvarot ar 4-2. Septītā spēle būs nepieciešama Losandželosas Clippers un Hjūstonas Rockets komandu duelī. Sērijas sestajā mačā viesos Rockets ar 119:107 pieveica Clippers vienību.

Līdz ar to Cavaliers basketbolistiem pirmo reizi kopš 2009. gada izdevies sasniegt konferences finālu. Neierasti klusi šoreiz bija Klīvlendas kluba līderi, kā rezultātā rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Metjū Dellavedova, kamēr Lebrona Džeimsa rēķinā 15 punkti, 11 rezultatīvas piespēles un 11 atlēkušās bumbas. Tikmēr otrajā ceturtdaļā ceļgala savainojumā iedzīvojās Cavaliers saspēles vadītājs Kairijs Ērvings, kurš pēc tam laukumā vairs neatgriezās. Savukārt Bulls sastāvā 20 punkti šīs sezonas NBA visprogresējušākajam spēlētājam Džimijam Batleram, bet 14 punktus pievienoja Deriks Rouzs. Austrumu konferences finālā Cavaliers tiksies ar Atlantas Hawks un Vašingtonas Wizards sērijas uzvarētāju. Šobrīd sērijas vadībā ar 3-2 atrodas Hawks.

Tikmēr Rietumu konferences pusfināla sērijas sestajā mačā pie dramatiskas uzvaras tikusi Hjūstonas Rockets, kas izbraukumā ar 119:107 apspēlēja Losandželosas Clippers, sērijā panākot neizšķirtu 3-3.

Vēl trešās ceturtdaļas beigās Hjūstonas klubs atradās iedzinējos ar 19 punktu starpību (68:87), taču turpinājumā spēlēja lieliski, nedaudz vairāk kā četras minūtes līdz pamatlaika beigām panākot neizšķirtu 102:102. Izrāviena laikā Rockets klubam piederēja iniciatīva, kas ļāva turpināt iesākto un mača beigās gūt uzvaru, pagarinot šo sēriju līdz izšķirošajai – septītajai – spēlei. Rockets sastāvā 23 punktus iemeta Džeimss Hārdens, bet 20 punkti un 21 atlēkusī bumba Dvaitam Hovardam. Tikmēr Clippers sastāvā 31 punkts un 11 rezultatīvas piespēles Krisam Polam, bet 28 punktus guva Bleiks Grifins. Šīs sērijas noslēdzošais mačs notiks svētdien Hjūstonā. Sērijas uzvarētājs tiksies ar Memfisas Grizzlies un Goldensteitas Warriors pāra uzvarētāju. Šobrīd vadībā ar 3-2 atrodas Warriors.