Blūmam 0-2 Grieķijas līgas finālsērijā, Strēlnieka Brose Baskets panāk izlīdzinājumu

Zaudējumu arī otrajā Grieķijas čempionāta finālsērijas spēlē piedzīvojusi latviešu basketbolista Jāņa Blūma pārstāvētā Atēnu Panathinaikos vienība, kas savā laukumā ar 69:76 piekāpās Pireju Olympiacos. Savukārt pie dramatiska panākuma tikusi Jāņa Strēlnieka Brose Basketbs vienība, kas izbraukumā ar 80:78  pārspēja Minhenes Bayern.

Divas reizes Panathinaikos pietuvojās līdz punkta atstatumam 45:46 un 47:48, tomēr vadību pārņemt nespēja. Lai gan ceturtajā ceturksnī Olympiacos panāca deviņu punktu pārsvaru, tomēr divas minūtes pirms pamatlaika beigām Atēnu vienība pietuvojās līdz trim punktiem 66:69. Mača galotnē aukstasinīgāki izrādījās viesi, kuri svinēja uzvaru ar 76:69, sērijā panākot 2-0.

Jānis Blūms šajā mačā laukumā pavadīja piecas minūtes un 44 sekundes, kuru laikā guva trīs punktus, realizējot savu vienīgo tālmetienu. Tāpat viņa rēķinā divas personīgās piezīmes. Tikmēr mājinieku rindās ar 28 punktiem un 11 izprovocētiem pārkāpumiem izcēlās Luks Mavrokefalidis, bet uzvarētāju vienībā rezultatīvākais bija ULEB Eirolīgas aprīļa vērtīgākais spēlētājs Georgs Printezis, kuram 17 gūti punkti.

Spēli sekmīgāk iesāka mājinieki, kuri jau pēc pirmā puslaika panāca 15 punktu pārsvaru 51:36. Trešajā spēles ceturtdaļā Brose Baskets basketbolisti sāka deldēt Bayern pārsvaru. Tieši Strēlnieks bija tas, kurš ar diviem precīziem soda metieniem panāca četru punktu atstatumu 56:60.

Ceturtajā spēles ceturksnī viesu turpināja deldēt Bayern pārsvaru, minūti un 18 sekundes pirms pamatlaika beigām panākot neizšķirtu 76:76. Tāpat rezultāta tablo neizšķirtu 78:78 vēstīja arī 40 sekundes pirms ceturtās ceturtdaļas beigām. Savā pēdējā uzbrukumā mājinieki netrāpīja tālmetienu, uz ko Brose Baskets atbildēja ar precīzu metienu no groza apakšas pēdējā pamatlaika sekundē. Tiesneši ilgstoši vēroja video atkārtojumu, vai Minhenes vienībai vēl pienākas laiks uzbrukumā un tika lemts, ka mājiniekiem precīzam metienam atlikusi sekundes desmitdaļa, kas netika izmantota. Līdz ar to, uzvaru spēlē ar 80:78 izcīnīja Bambergas vienība, finālsērijā panākot neizšķirtu 1-1.

Jānis Strēlnieks šajā mačā laukumā pavadīja 28 minūtes un trīs sekundes, pamanīdamies gūt septiņus punktus. Latvietis realizēja vienu no trim divpunktu metieniem, vienu no pieciem tālmetieniem un abus divus soda metienus. Tāpat Strēlnieka rēķinā divas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divas pārtvertas piespēles un divas personiskās piezīmes.