Blūma Panathinaikos vēl viens bezcerīgs zaudējums pret CSKA, otrā uzvara arī Fenerbahce Ulker

Turkish Airlines Eirolīgas ceturtdaļfinālā aizvadītas otrās spēles. Savā starpā otrreiz tikās Jāņa Blūma pārstāvētā Atēnu Panathinaikos un Maskavas CSKA, līdzīgi kā pirmajā spēlē grieķu klubs nespēja rast nekādus pretargumentus maskaviešiem un piedzīvoja vēl vienu sagrāvi ar 80:100. Arī otrā duelī, kur savā starpā tiekas Stambulas Fenerbahce un Televivas Maccabi, pie vēl viena panākuma tikusi Fenerbahce, kas ar 82:67 pārspēja Maccabi basketbolistus.

Latviešu basketbolista Jāņa Blūma pārstāvētā Grieķijas komanda Atēnu Panathinaikos ceturtdien Turkish Airlines Eirolīgas turnīra ceturtdaļfināla sērijas otrajā mačā izbraukumā ar 80:100 piekāpās Krievijas superklubam Maskavas CSKA. Līdz ar to sērijā līdz trim panākumiem CSKA jau izvirzījušies vadībā ar 2-0.

Lai gan mača sākumā Panathinaikos izvirzījās vadībā ar 14:8, CSKA basketbolisti pēdējās nepilnās četrās minūtēs pretiniekiem neļāva gūt ne punkta, kas pašiem palīdzēja izvirzīties vadībā jau ar 21:14, bet pirmo puslaiku noslēgt ar 12 punktu pārsvaru 47:35. Trešā ceturkšņa izskaņā Maskavas kluba pārsvars jau pārsniedza 20 punktus, bet turpinājumā Atēnu vienības basketbolistiem tā arī neizdevās lauzt cīņas gaitu un atjaunot intrigu.

Blūmam šajā mačā treneri atvēlēja vien epizodisku lomu, jo kopumā aizsargs laukumā pavadīja tikai trīs minūtes un 16 sekundes, pie punktiem tā arī netiekot. Latvieša vienīgais izpildītais tālmetiens nebija precīzs, taču viņš iekrāja arī vienu personisko piezīmi un -2 efektivitātes punktus.

Par šī mača rezultatīvāko spēlētāju kļuva CSKA komandu pārstāvošais amerikānis Sonijs Vīmss, kurš guva 20 punktus. Šīs sērijas pirmajā mačā Panathinaikos otrdien cieta neveiksmi ar 66:93. Šī dueļa nākamā cīņa, kas var jau būt pēdējā šajā sērijā, notiks nākamās nedēļas pirmdienā Atēnās.

Vēl viena spēle aizvadīta Stambulā, kur vietējā Fenerbahce Ulker ar 82:67 izcīnīja savu otro uzvaru pret pērnās sezonas Eirolīgas čempioniem Televivas Maccabi. Mājiniekiem devās izcila spēles pirmā puse un mačam noslēdzoties visai pārliecinoša uzvara.

Maču ļoti apņēmīgi uzsāka Fenerbahce Ulker basketbolisti, kas pirmajā ceturtdaļā pret Maccabi pamanījās gūt 30 punktus! Viesi spēja atbildēt viena ar 14. Visai komfortabls pārsvars mājiniekiem. Otrajā ceturtdaļā Televivas Maccabi basketbolisti centās rezultāta starpību samazināt, taču nesekmīgi. Pārtraukumā dodoties mīnus 16 viesiem. Otrajā puslaikā līdzīga cīņa laukumā, taču pirmajā puslaikā iekrātais 16 punktu deficīts bija pārāk liels, lai to atspēlētu. Fenerbahce Ulker spēja noturēt iekrāto pārsvaru un izcīnīt panākumu. Sērijā rezultāts kļuvis 2-0 Fnerbahce Ulker labā, savukārt iepriekšējās sezonas čempioni nokļuvuši neapskaužamā situācijā. Pusfinālā iekļūs komanda, kas izcīnīs trīs uzvaras.

Par rezultatīvāko spēlētāju mājinieku rindās kļuva Endrū Goudeloks, kurš guva 19 punktus, Semihs Erdens pievienoja 12 punktus, realizējot visus sešus izmestos divpunktu metienus. Zaudētājiem labākais Džeremijs Pargo, kuram 16 punkti. Braiens Randls atzīmējās ar 13 punktiem, taču spēja iemest sešus no piecpadsmit izmestajiem metieniem.