Blūma Panathinaikos  iekļūst Eirolīgas ceturtdaļfinālā, Bertāna Laboral Kutxa sezona beigusies

Turkish Eirolīgas TOP 16 pēdējās kārtas, jeb 14. kārtas spēlēs Jāņa Blūma pārstāvētā Atēnu Panathinaikos ar 69:68 izbraukumā piekāpās Belgradas Crvena Zvezda komandai, taču neskatoties uz zaudējumu kvalificējās Eirolīgas ceturtdaļfinālam. Savukārt, Dāvja Bertāna pārstāvētā Laboral Kutxa izbraukumā atzina Malagas Unicaja pārākumu 84:93 un izstājās no turnīra. Citās spēlēs Stambulas derbijā Fenerbahce ar rezultātu 83:72 pārspēja Anadolu Efes, Telavivas Maccabi ar rezultātu 73:64 pārspēja Berlīnes ALBA un Maskavas CSKA Milānā pārspēja vietējo EA7 Emporio Armani ar 88:79.

Turkish Eirolīgas TOP 16 14. kārtas ietvaros spraiga spēle aizvadīta Stambulā, kur savā starpā tikās šīs pilsētas divas komandas – Fenerbahce Ulker un Anadolu Efes. Mača liktenis izšķīrās tikai spēles pēdējā ceturtdaļā, kurā veiksmīgāk nospēlēja Ulker basketbolisti ar rezultātu 83:72 pārspējot Efes komandu.  Eirolīgas TOP 16 fāzē Fenerbahce Ulker izcīnīja savu 11 panākumu 14 spēlēs un nodrošināja otro vietu F apakšgrupā. Neskatoties uz zaudējumu arī Adolu Efes komanda iekļuva Eirolīgas ceturtdaļfinālā.

Spēli apņēmīgāk un sekmīgāk uzsāka mača nominālie mājinieki Fenerbahce Ulker basketbolisti. Pēc pirmās ceturtdaļas tablo vēstīja 23:12 Ulker labā. Otrajā ceturtdaļā Efes atspēlēja trīs punktus un pārtraukumā devās ar astoņu punktu deficītu 41:33. Trešās ceturtdaļā Anadolu Efes basketbolisti vairākkārtīgi nokļuva viena metiena attālumā, lai spēli izlīdzinātu, taču vadībā nenokļuva ne reizi.  Pirms ceturtās ceturtdaļas plus četri Ulker vienībai. Arī pēdējā ceturtdaļā laukumā ritēja spraiga cīņa, Efes vienubrīd atradās vadībā, taču veiksmīgi nospēlējot Ulker līderiem Gaudelokam un Bogdanovičam Fenerbahce prata izcīnīt grūtu uzvaru ar 83:72.

Par spēles rezultatīvāko spēlētāju kļuva Fenerbahce Ulker amerikāņu leģionārs Endrjū Gaudeloks, kurš Efes grozā sabēra 24 punktus. 17 punktus pievienoja serbu jaunais talants Bogdans Bogdanovičs, savukārt Efes rindās vairāk par 10 punktiem guva pieci spēlētāji.

Turkish Eirolīgas TOP 16 pēdējās kārtas spēle starp Berlīnes ALBA un Telavivas Maccabi abām vienībām bija ļoti nozīmīga, uz spēles likts, kura no komandām iekļūs ceturtdaļfinālā, bet zaudētājam nāksies samierināties ar sezonas beigām Eirolīgā. ALBA bija iespēja sarūpēt lielu pārsteigumu un no turnīra izslēgt iepriekšējās sezonas čempioni. Spēles izvērtās ļoti spraiga un tikai pēdējā ceturtdaļā noskaidrojās mača uzvarētājs. Veiksmīgāk galotnē nospēlēja Telavivas Maccabi basketbolisti, komanda prata pārspēt Berlīnes ALBA ar rezultātu 73: 64. Līdz ar to vāciešiem sezona beigusies, turpretim Maccabi E grupā izcīnīja trešo vietu un garantēja vietu Eirolīgas TOP 8 fāzē.

Pēc pirmās ceturtdaļas četru punktu pārsvars viesiem no Telavivas 21:17. Otrā ceturtdaļā viesi turpināja spēles sākumā iesākot un pārtraukumā devās ar septiņu punktu pārsvaru 41:34. Tomēr Sašas Obradoviča trenētie basketbolisti saņēmās un pirms noslēdzošās ceturtdaļas berlīniešiem tikai mīnus divi – 53:51. Pēdējā ceturtdaļā aukstasinīgāk savus metienus realizēja Telavivas Maccabi basketbolisti izcīnot uzvaru.

Par rezultatīvāko spēlētāju uzvarētāju rindās kļuva amerikāņu aizsargs Devins Smits, kurš parādīja izcilu precizitāti no trīs punktu līnijas realizējot septiņus no desmit tālmetieniem. Kopumā Smits atzīmējās ar 28 punktiem, kā arī pievienoja septiņas atlēkušās bumbas. Zaudētāju rindās bijušais Rīgas VEF leģionārs Alekss Renfro guva desmit punktus.

Pirms spēles mājnieki Malagas Unicaja jau bija zaudējusi cerības uz iekļūšanu Eirolīgas ceturtdaļfinālā.  Tas nemazināja Unicaja vēlmi izcīnīt panākumu pret vienu no niknākajiem konkurentiem Spānijas ACB līgā – Laboral Kutxa. Laboral vajadzēja obligāti uzvarēt, lai iegūtu ceļazīmi uz Eirolīgas labāko astotnieku. Laukumā ritēja sīva cīņa, tomēr visu spēli lielākoties notikumus diktēja mājinieki – Malagas Unicaja basketbolisti. Iegūstot komfortablu pārsvaru pēc trešās ceturtdaļas 70:59 Unicaja basketbolisti prata nosargāt un izcīnīt uzvaru ar 93:84. Dāvja Bertāna Laboral Kutxa līdz ar to sezona Eirolīgā beigusies.

Plus četri – 20:16 vēstīja tablo pēc pirmās ceturtdaļas. Arī turpinājumā mazliet veiksmīgāk darbojās Žoana Plazas trenētie Unicaja basketbolisti un pārtaukumā devās ar septiņu punktu pārsvaru – 43: 36. Pēc pārtaukuma Laboral Kutxa nespēja saņemties un uzlabot savu sniegumu un pirms pēdējās ceturtdaļas viesiem jau mīnuss 11 un Laboral Eirolīgas sezona karājās mata galā. Lieliem spēkiem dodoties uz priekš tomēr Laboral izlieto ūdeni neizdevās sasmelt un piedzīvoja ļoti sāpīgu zaudējumu.

Par vienu no galvenajiem uzvaras kaldinātājiem kļuva amerikānis Raeins Tolsons, kurš guva 17 punktus, bet Džeisons Greindžers pievienoja 15 punktus. Laboral rindās Fabians Kauzjē  atzīmējās ar 21 punktu, savukārt Fernando San Emeterio guva 16 punktus.

Vēl nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Panathinaikos atradās vadībā ar astoņu punktu pārsvaru 60:52, taču atlikušajā laikā Belgradas komandai izdevās atstatumu samazināt un 36 sekundes līdz beigām jau izvirzīties vadībā ar 67:65.

Pēc tam Panathinaikos komandai izdevās vadību atgūt, kad tālmetienu realizēja Nikolaoss Paps. Tomēr trīs sekundes pirms pamatlaika beigām abus savus soda metienus realizēja Crvena Zvezda basketbolists Bobans Marjanovičs, kas uzvaru ļāva svinēt mājiniekiem. Jānis Blūms šim mačam bija pieteikts, bet laukumā neizgāja. Tieši Marjanovičs kļuva par šīs cīņas vērtīgāko spēlētāju, jo guva 12 punktus un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas, turklāt realizēja visus sešus soda metienus.

Tiesa, vietu ULEB Eirolīgas ceturtdaļfinālā Panathinaikos bija nodrošinājusi jau mirkli pirms šīs cīņas beigām, jo zaudējumu cieta Grieķijas granda niknākā konkurente Berlīnes ALBA.