Blūma Panathinaikos cieš sakāvi pret CSKA, Fenerbahce Ulker pārspēj Telavivas Maccabi

Pamatīgu zaudējumu pirmajā Turkish Eirolīgas ceturtdaļfināla spēlē cietusi latvieša Jāņa Blūma pārstāvētā Grieķijas komanda Atēnu Panathinakos, kas izbraukumā ar rezultātu 66:93 piekāpās Krievijas grandam Maskavas CSKA. Otrajā spēlē Fenerbahce Ulker sīvā cīņā ar rezultātu 80:72  pārspēja pērnā gada Eirolīgas čempionus pret Telavivas Maccabi.

Lai gan pirmo ceturtdaļu abas komandas aizvadīja samērā līdzvērtīgā cīņā, Krievijas komandai to uzvarot ar 29:21, otrais ceturksnis Atēnu klubam bija katastrofāls, to pamanoties zaudēt ar 21 punkta pārsvaru. Tas CSKA basketbolistiem atpūtā ļāva doties jau ar 29 punktu pārsvaru 56:27. Otrajā puslaikā Panathinaikos tā arī nespēja rast pretargumentus Maskavas komandas spēlei.

Blūms šajā mačā laukumā pavadīja deviņas minūtes un 18 sekundes, punktus negūstot. Latvietis netrāpīja ne vienīgo divpunktu metienu, ne abus tālmetienus, bet izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, nopelnīja divas piezīmes un -4 efektivitātes punktus. CSKA sastāvā lielisku sniegumu demonstrēja pazīstamais serbu saspēles vadītājs Milošs Teodosičs, kurš nepilnu 20 minūšu laikā guva 18 punktus un izpildīja astoņas rezultatīvas piespēles. Eirolīgas ceturtdaļfināls ilgs līdz vienas komandas trim panākumiem.

Mačs Telavivas Maccabi komandai uzsākās gana veiksmīgi, pirmo piecu minūšu laikā izvirzoties vadībā ar 11:2, taču pēc tam iekrātais pārsvars pamazām saruka, bet pirmo puslaiku tomēr izdevās noslēgt ar četru punktu handikapu 42:38. Otrā puslaika sākumā Telavivas klubs spēja panākt jau 11 punktu pārsvaru 54:43, taču tad iniciatīvu pārņēma Fenerbahce Ulker, vadību iegūstot 30. minūtē un to noturot līdz pat pamatlaika beigām.

Uzvarētāju rindās ar 23 punktiem izcēlās čehs Jans Veselijs, kamēr Maccabi sastāvā produktīvākais basketbolists ar 25 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm bija Džeremijs Pargo. Šīs sērijas nākamais mačs ceturtdien vēlreiz notiks Stambulā.