BK Ventspils un Valmiera/ORDO gūst uzvaras LBL spēlēs, Jūrmala/Fēnikss zaudē Ogrei

Valmiera/ORDO un Ventspils basketbolisti sestdien izcīnīja svarīgas uzvaras Aldaris Latvijas Basketbola līgas spēlēs, abām komandām turpinot cīnīties par vismaz otro vietu turnīra tabulā, savukārt Jūrmala/Fēnikss savās mājās negaidīti zaudēja vienai no čempionāta pastarītēm Ogre/Kumho Tyre komandai.

Valmiera/ORDO sīvā cīņā viesos ar 90:85 (23:23, 27:16, 15:20, 25:26) uzvarēja Jēkabpils komandu, Ventspils pretinieku laukumā ar 83:70 (19:19, 27:17, 15:15, 22:19) pieveica Liepāja/Triobet, bet Ogre/Kumho Tyre pārsteigumu sarūpēja uzvarot viesos Jūrmala/Fēnikss ar 88:81 (30:26, 16:17, 20:19, 22:19).

Valmieras komanda aizvadīja veiksmīgu spēles otro ceturtdaļu, kurā veica 11 punktu izrāvienu un panāca 39:27. Jēkabpils nepadevās un spēles 34.minūtē jau bija vadībā ar 73:71, tomēr mača beigas labāk aizvadīja viesi, ar izcīnīto uzvaru saglabājot otro vietu turnīra tabulā. Vidzemes komanda turnīrā izcīnīja sesto uzvaru pēc kārtas, bet pēdējos 13 mačos nacionālajā čempionātā tikai vienu reizi izjutusi zaudējuma rūgtumu.

Kurzemes komandu derbijā arī Ventspils lielāku pārsvaru ieguva otrajā ceturtdaļā, kad veica desmit punktu izrāvienu un panāca 33:24 savā labā. Cīņas otrajā daļā abas komandas punktus krāja līdzīgi, taču beigu pusē Ventspils arvien vairāk atrāvās un beigās bažas par viņu uzvaru nevienam neradās.

Savukārt dienas pārsteigumu sarūpēja Ogre/Kumho Tyre, kas ļoti līdzīgajā spēlē tomēr lielāko daļu tās laika atradās vadībā. Vēl pusotru minūti pirms pamatlaika beigām Jūrmala/Fēnikss spēja izvirzīties priekšā ar 81:80, tomēr pēdējos astoņus punktus mačā guva viesi, tiekot pie otrās uzvaras pēc kārtas.