BK Ventspils iekļauta FIBA Europe jaunā klubu turnīra dalībnieču sarakstā

0 komentāri

Latvijas vicečempione basketbolā Ventspils iekļauta Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļas (FIBA Europe) jaunā klubu turnīra dalībnieču sarakstā, raksta portāls Sportando.com. Reģistrācija turnīram noslēgsies ceturtdien, bet pagaidām tajā plāno piedalīties 59 vienības no visas Eiropas.

Jau gandrīz 15 gadus Eiropas basketbola divus spēcīgākos turnīrus rīko Eiropas Basketbola līgu savienība (ULEB), tomēr šovasar šajā hierarhijā radusies neskaidrība, jo salīdzinoši negaidīti nopietnas pretenzijas uz konkurentu vājināšanu izvirzījusi FIBA Eiropas nodaļa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sākotnēji tika ziņots, ka FIBA Europe jaunajā turnīrā, kas varētu tikt ieviests jau no nākamās sezonas, varētu piedalīties līdz pat 100 klubiem no vairāk nekā 40 valstīm.

Jau vēstīts, ka Baltijas Basketbola līgas (BBL) un Lietuvas Basketbola līgas (LKL) čempionātu bronzas medaļas īpašniece Utenas Juventus ULEB Eiropas kausa vietā izvēlējās startēt FIBA Europe klubu turnīrā. Par pamatojumu tam tika minēts, ka Eiropas kausa nolikums neļautu aizvadīt mājas spēles Utenā, kā arī tas būtu finansiāli izdevīgāk.

Kā zināms, dalība kontinenta otrajā spēcīgākajā basketbola turnīrā – Eiropas kausā – pienācās Latvijas čempionvienībai VEF Rīga, tomēr tā jau jūlija sākumā pavēstīja, ka gaidāmajā sezonā šajā turnīrā nepiedalīsies. Tāpat rīdzinieku vietu neaizņēma arī Ventspils, līdz ar to pirmoreiz kopš 2002./2003. gada sezonas Latvija nebūs pārstāvēta Eiropas otrajā spēcīgākajā basketbola turnīrā.

Eiropas kausā basketbolā (agrāk ULEB kausā) Latvija līdz šim nav tikusi pārstāvēta vien pašā pirmajā sezonā 2002./2003. gadā, bet dažbrīd, ieskaitot arī pagājušajā sezonā, sacensībās piedalījās pat pa divām vienībām.

Nākamajā sezonā Eiropas kausā spēlēs 15 valstu komandas – piecas no Krievijas, pa četrām no Spānijas, Itālijas un Turcijas, trīs no Francijas, Vācijas un Grieķijas, divas no Beļģijas un Lietuvas, bet pa vienai no Slovēnijas, Čehijas, Izraēlas, Melnkalnes, Ungārijas un Rumānijas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas