BK Jūrmala/Fēnikss uzvar Jēkabpili un nodrošina dalību LBL izslēgšanas mačos

Jūrmala/Fēnikss komanda sestdien Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta mačā pārliecinoši pieveica tiešo konkurenti Jēkabpils vienību un nodrošināja vietu izslēgšanas spēlēs.

Jūrmala/Fēnikss uzvaru izcīnīja viesos ar rezultātu 87:63 (16:21, 22:18, 29:11, 20:14), tiekot pie ceturtās uzvaras pēdējos piecos mačos. Uzvarētāju labā rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Edmunds Elksnis, 17 iemeta Iļja Gromovs, 14 pievienoja Kristaps Mediss, bet desmit punkti un 11 atlēkušās bumbas Endrū Šmita kontā.

Jēkabpiliešu sastāvā 19 punktus guva lietuvietis Ronalds Rutkausks, bet viņa tautietis Modests Kumpis izcēlās ar 11 punktiem, deviņām rezultatīvām piespēlēm un deviņām izcīnītām bumbām. Puslaikā jūrmalniekiem bija iedzinējos ar vienu punktu, taču trešajā ceturtdaļā viesu komanda veica 19:2 izrāvienu, kas galā deva pārliecinošu uzvaru un trešo gadu pēc kārtas ļaus spēlēt LBL izslēgšanas mačos.

Ar šo uzvaru Jūrmala/Fēnikss komanda nodrošināja piekto vietu regulārā čempionāta kopvērtējumā, savukārt Jēkabpils jāuzvar visās četrās atlikušajās spēlēs, lai ieņemtu sesto vietu un izcīnītu pēdējo ceļazīmi uz izslēgšanas mačiem. Pērnās sezonas bronzas medaļniekiem uzdevums nav neiespējams, jo atlikušajās spēlēs jēkabpiliešiem jātiekas ar komandām, kas turnīra tabulā atrodas zemāk.