Bērziņa double-double neglābj Zeņit no zaudējuma VTB pusfināla pirmajā spēlē

Latvijas basketbolists Kaspars Bērziņš trešdien izcēlās ar “double-double” VTB Vienotās līgas pusfināla sērijas pirmajā mačā, taču Krievijas komanda Sanktpēterburgas Zeņit, kuru pārstāv arī Jānis Timma, piedzīvoja zaudējumu.

Zeņit izbraukumā ar rezultātu 93:94 (23:17, 29:20, 19:31, 22:26) zaudēja Krievijas klubam Kazaņas Unics, pusfināla sērijā līdz trim uzvarām nokļūstot iedzinējos ar 0-1. Bērziņš šajā mačā guva 17 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas. Latvijas basketbolists laukumā pavadīja 26 minūtes un 15 sekundes, kuru laikā trāpīja septiņus no deviņiem divpunktu metieniem, vienu no pieciem tālmetieniem, taču netrāpīja divus soda metienus.

Timma nospēlēja 34 minūtes un 22 sekundes, izceļoties ar 14 punktiem. Latvietis trāpīja trīs no pieciem divpunktu, divus no sešiem trīspunktu un divus no četriem soda metieniem. Vēl viņa rēķinā sešas atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles, trīs kļūdas, pārtverta bumba un bloķēts metiens.

Zeņit puslaikā bija 15 punktu pārsvars, ko mājinieki vēlāk atspēlēja un cīņu izlīdzināja. Vēl minūti pirms pamatlaika beigām Zeņit bija septiņu punktu vadība, bet pēdējās 20 sekundēs Timma trāpīja tikai divus no četriem soda metieniem, tādējādi Unics izdevās atspēlēties un galotnē izcīnīt uzvaru.

Sērijas otrā spēle notiks piektdien turpat Kazaņā. Otrā Vienotās līgas pusfinālā Maskavas CSKA sacentīsies pret Maskavas apgabala Himki.

Kā zināms, Vienotās līgas ceturtdaļfināla sērijā Zeņit līdz trim panākumiem ar 3-0 pārspēja Saratovas Avtodor, bet Timma šajās spēlēs izcēlās ar vidēji 27,3 punktiem mačā, tiekot nosaukts par izslēgšanas turnīra ceturtdaļfināla vērtīgāko basketbolistu.