Bertāna Bilbao Dominion paliek ārpus Spānijas čempionāta izslēgšanas turnīra

Daira Bertāna Bilbao Dominion komanda svētdien piedzīvoja zaudējumu Spānijas augstākās līgas (ACB) mačā un nekvalificējās izslēgšanas turnīram.

Regulārā turnīra pēdējās kārtas mačā Dominion savā laukumā ar rezultātu 72:73 (18:21, 18:12, 18:9, 18:31) zaudēja Saragosas CAI komandai. Dairis Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 23 minūtes un astoņas sekundes, kuru laikā guva septiņus punktus, trāpot trīs no pieciem divpunktu metieniem un vienīgo izpildīto soda metienu, taču nerealizēja trīs tālmetienus.

Pirms šīs spēles Dominion saglabāja minimālas izredzes iekļūt labāko astotniekā un kvalificēties izslēgšanas turnīram, taču komanda regulāro čempionātu noslēgusi desmitajā vietā.

Spānijas čempionāta izslēgšanas turnīram kā pēdējā – astotā – komanda kvalificējusies Rolanda Šmita pārstāvētā Fuenlabradas Montakit vienība, kaut arī svētdien mājās ar 61:73 (15:16, 15:30, 19:12, 12;15) tika atzīts Mursijas Universidad Catolica pārākums.

Šmits nospēlēja četras minūtes un 26 sekundes, kuru laikā punktus negruva. Latvietis netrāpīja vienu divpunktu un divus trīspunktu metienus, bet izcīnīja divas atlēkušās bumbas.

Vēl vienā Spānijas čempionāta pēdējās kārtas spēlē Dāvja Bertāna pārstāvētā Vitorijas Laboral Kutxa savā laukumā ar 83:80 (15:22, 21:13, 18:21, 29:24) pārspēja Manrezas ICL komandu.

Latvijas basketbolists laukumā pavadīja nepilnas 16 minūtes, taču punktus neguva. Uzbrucējs netrāpīja vienu tālmetienu, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un veica vienu rezultatīvu piespēli.

Anžeja Pasečņika pārstāvētā Grankanārijas Herbalife viesos ar 76:96 (27:26, 17:20, 19:35, 13:15) zaudēja FIATC Joventut.

Pasečņiks nospēlēja teju 18 minūtes, gūstot septiņus punktus. Viņam izdevās trāpīt trīs no septiņiem divpunktu metieniem un vienu no diviem soda metieniem. Latvieša rēķinā bija arī astoņas atlēkušās bumbas un 12 punkti efektivitātes rādītājā.

Dāvja Bertāna un Pasečņika komandas savā starpā tiksies sacensību ceturtdaļfinālā.

Spānijas čempionātā par regulārās sezonas uzvarētāju kļuva Barselonas Lassa, kas 34 mačos guva 29 uzvaras. Ar tikpat panākumiem otrajā vietā ierindojās Real, bet ar 28 uzvarām trešajā pozīcijā pamatturnīru noslēdza Valencia Basket.

Laboral Kutxa komanda ar 24 panākumiem ieguva ceturto vietu, bet Herbalife ar 21 uzvaru finišēja piektā. Astoto vietu ar 17 uzvarām ieņēma Montakit, savukārt Dominion ar 16 panākumiem palika desmitā starp 18 komandām.