Basketbolists Lejasmeiers ar 13 punktiem palīdz Kings komandai triumfēt Zviedrijas čempionātā

Latvijas basketbolists Dāvis Lejasmeiers ceturtdien guva 13 punktus, palīdzot Sēderteljes Kings komandai triumfēt Zviedrijas čempionātā.

Kings finālsērijas ceturtajā spēlē ar 63:60 (14:11, 7:9, 14:14, 28:16) izbraukumā pārspēja Noršēpingas Dolphins basketbolistus, sērijā līdz četrām uzvarām gūstot panākumu ar 4-0.

Lejasmeiers sezonas noslēdzošajā mačā spēlēja 27 minūtes un 25 sekundes, kuru laikā trāpīja vienu no četriem divpunktu metieniem, divus no četriem tālmetieniem un piecus no sešiem soda metieniem, kļūstot par komandas otro rezultatīvāko spēlētāju.

FOTO

Tāpat latvietis izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, izprovocēja piecus pretinieku pārkāpumus un pats nopelnīja trīs piezīmes. Rezultatīvāk uzvarētāju rindās nospēlēja vienīgi 21 punktu iemetušais Skailers Bovlins.

Viss mačs tika aizvadīts punkts punktā un vēl pēdējā minūte sākās pie rezultāta 53:53. Atlikušais laiks tika aizvadīts ļoti rezultatīvi, bet Kings spēja tikt pie uzvaras, nacionālajā čempionātā triumfējot ceturto gadu pēc kārtas.

Jau ziņots, ka sērijas pirmajā spēlē Lejasmeiers ar 19 gūtiem punktiem sekmēja Kings uzvaru ar 85:74, otrajā mačā viņš guva divus punktus, kamēr Sēderteljes vienība uzvarēja ar 71:66, bet trešajā cīņā sameta sešus punktus, palīdzot komandai uzvarēt ar 73:68.

Jau ziņots, ka Kings šosezon piedalījās arī FIBA Eiropas kausa izcīņā, kur aizkļuva līdz otrajam posmam, taču izslēgšanas spēlēs neiekļuva. Lejasmeiers, kurš ir iekļauts Latvijas izlases kandidātu sarakstā olimpiskajam kvalifikācijas turnīram, Sēderteljes komandai pievienojās pirms šīs sezonas, atstājot Latvijas vicečempiones Ventspils rindas.