Bagatskis: Nekas vēl nav beidzies – izbaudīsim prieka mirkli un gatavosimies nākamajai cīņai

Latvijas valstsvienība Eiropas basketbola čempionāta izslēgšanas turnīra pirmajā spēlē Lillē astotdaļfinālā pārspēja Slovēnijas komandu – 73:66 un pēc 14 gadu pārtraukuma iekļuva ceturtdaļfinālā. Komentāru par uzvaru sniedza izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis un spēlētājs Rolands Freimanis.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis:

“Nekas vēl nav beidzies – izbaudīsim prieka mirkli un gatavosimies nākamajai cīņai. Pirms spēles abu komandu izredzes vērtēju kā aptuveni līdzīgas. Bija skaidrs, ka uzvarētāju izšķirs ne tik daudz taktikas nianses, cik kaujinieciskais gars, spēja saglabāt koncentrēšanos pēc iespējas ilgākā laika posma, basketbola “sīkumu” izpildes kvalitāte. Arī veiksmes palīdzība.

Jau no pirmās minūtes gandrīz visu laiku bijām vadībā un kontrolējām spēles gaitu. Slovēnijas komandā visbīstamākā ir ārējā līnija un aizsardzībā bija plāns, kā to piebremzēt. Izvēlētais aizsardzības veids radīja pretiniekiem zināmu diskomfortu. Piedevām pašiem izdevās ļoti pacietīgi nospēlēt uzbrukumā, sameklējot iespējas brīviem metieniem.

Ne viss bija ideāli. Pirmā puslaika beigās, kad pirmo reizi panācām nelielu pārsvaru, dažās epizodēs līdz galam nenostrādājām aizsardzībā un to ātri pazaudējām. Ceturtajā ceturtdaļā reizes piecas netrāpījām no ļoti labām pozīcijām, un slovēņiem parādījās iespēja atspēlēties.

Spēles beigās izšķiroša nozīme bija nerviem un mūsu komandai tie izrādījās pietiekami stipri. Iespējams, neveiksmes pārbaudes spēļu galotnēs bija kaut ko iemācījušas. Spēlētāji paveica ļoti labu darbu.

Dzīve un basketbols sagādā iespējams, kuras jāprot izmantot. Manai pieredzei 2001.gadā, kad pats spēlēju Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā, nav ielas nozīmes, jo katra situācija ir savādāka. Protams, tagad ir laimes sajūta un gandarījums par to, ka piecu gadu garumā veiktais darbs veidojot šo komandu  devis labus rezultātus. Priecē tas, ka spēlētāji pat šādā brīdī visi kā viens uzsver: nekas vēl nav beidzies, turnīrs turpinās. Esam lepni pārstāvēt Latviju un sajūtas, dzirdot mūsu līdzjutēju atbalstu ”Arēnā Rīga” un arī šeit, Lillē, ir neaprakstāmas

Ar ko spēlēsim ceturtdaļfinālā? Spēju iedomāties gaisotni, kāda te valdīs Francijas izlases spēļu laikā un tas būtu kas īpašs. Francijas  izlases kvalitātei arī lieki komplimenti nav vajadzīgi. Taču Turcijai ir ļoti pieredzējusi komanda, kura, ja tai ļauj sajusts spēles ritmu, ir ļoti bīstama ikvienam pretiniekam. Redzēs, kā ievirzīsies spēle.”

Rolands Freimanis:

“Uz šo brīdi gājām piecus gadus. Pirms diviem gadiem Slovēnijā mazliet pietrūka, lai spertu pēdējo soli, bet šodien to paveicām. Aizsardzībā šī bija mūsu labākā spēle čempionātā. Paldies treneru kolektīvam par detalizēto un precīzo spēles plānu. Zinājām, ko darīs pretinieki, kas jāizdara pašiem. Tagad visi esam laimīgi, bet – nekas vēl nav beidzies. Atpūtīsimies un sāksim gatavoties nākamajiem pretiniekiem – lai kuri tie arī būtu.”