Basketbolists Kristers Zeidaks tomēr lietojis arī anaboliskos steroīdus

0 komentāri
Basketbolists Kristers Zeidaks tomēr lietojis arī anaboliskos steroīdus
Foto: LETA

Tev noteikti jāizlasa

Latviešu basketbolista Kristera Zeidaka dopinga pārbaužu A provē konstatēta anabolisko steroīdu klātbūtne, vēsta Delfi.ee.

Valsts sporta medicīnas centra Antidopinga nodaļas vadītāja vietas izpildītājs Gatis Berķis šo informāciju aģentūrai LETA atteicās komentēt, jo par šo lietu atbild Igaunijas kolēģi, no kuriem oficiāli rezultāti vēl nav saņemti.

Kā informē Igaunijas mediji, Zeidaks analīžu rezultātus ir pieņēmis un tiem piekrīt. Igaunijas Basketbola federācija apstiprina, ka viņš B provju pārbaudīšanu nav pieprasījis.

Zeidaks, kurš šosezon no Ventspils komandas izīrēts Igaunijas klubam Raplas TYCO, novembra vidū atzinās marihuānas lietošanā. Sportistam iepriekš tika veiktas dopinga pārbaudes, bet komandas galvenais treneris Aivars Kūsmā viņa uzvedībā pamanījis ko jocīgu. Viņš aicinājis Zeidaku uz sarunu, kurā latvietis atzinies marihuānas lietošanā. Basketbolista analīzēs konstatētas arī marihuānas pēdas. Raplas klubs ar viņu līgumattiecības ir pārtraucis.

Pats Zeidaks apgalvo, ka preparātus ar aizliegtajām vielām to sastāvā lietojis, jo vēlējies pēc iespējas ātrāk atgūties no pagājušajā gadā pārciestās muguras operācijas. “Cenšoties atkopties no traumas, sajaucu, kur beidzas labais un sākas ļaunais. Nesapratu, cik šī kļūda ir liela. Ja zinātu, ka šīs vielas man laupīs basketbolu, labāk būtu laukumā atgriezies vājāks un sliktāks kā basketbolists.”

Latvietis pauž, ka šī rīcība ir viņa mūža lielākā kļūda. Viņš ir gatavs pieņemt jebkādu soda mēru, kas var sekot. “Man nav tiesību to prasīt, tomēr ceru, ka Latvijas un Igaunijas basketbola sabiedrība man reiz spēs piedot.” Pašlaik 24 gadus vecais Zeidaks oktobrī tika atzīts par vērtīgāko spēlētāju gan Igaunijas čempionātā, gan Baltijas Basketbola līgā .

Kā ziņots, iepriekš šogad Latvijas sportā fiksēti četri oficiāli dopinga lietošanas gadījumi. Šogad Soču olimpisko spēļu laikā pozitīvas analīzes bija hokejistiem Vitālijam Pavlovam un Ralfam Freibergam, bet iepriekš novembrī publiskota tika biatlonista Edgara Piksona pieķeršana aizliegto vielu lietošanā. Pavlovs un Freibergs savas karjeras turpina Ziemeļamerikā, kur Eiropā piemērotās diskvalifikācijas nav spēkā, bet Piksons, kuram draud divu gadu liegums piedalīties sacensībās, paziņojis par karjeras beigām.

Savukārt nupat divu gadu diskvalifikāciju saņēmis Latvijas pauerliftinga sportists Austris Šaicāns, kurš atteicies veikt dopinga analīzes.

0 komentāri

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas