Barons/LDz un Jēkabpils gūst uzvaras LBL spēlēs

Uzvaras Aldaris Latvijas Basketbola līgas regulārā čempionāta spēlēs sestdien izcīnīja Barons/LDz un Jēkabpils komanda, kas pieveica abas sacensību pastarītes.

Divkārtējā valsts čempione Barons/LDz divu Rīgas komandu mačā ar 67:63 izbraukumā uzvarēja Latvijas Universitātes (LU) vienību.

Pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā un nevienai no komandām neizdevās iegūt lielu pārsvaru. Trešo ceturtdaļu veiksmīgāk iesāka Barons/LDz basketbolisti, kuriem ceturkšņa vidū izdevās iegūt desmit punktu vadību. Ceturtās ceturtdaļas otrajā minūtē Barons/LDz pārsvars bija jau 14 punkti un šķita, ka nekas netraucēs komandai izcīnīt uzvaru. Tomēr LU basketbolistiem izdevās deficītu atspēlēt un, uzsākot pēdējo spēles minūti, Barons/LDz bija vadībā vien ar 63:61. Noslēdzošajā ceturtdaļas minūtē veiksmīgāka tomēr bija Barons/LDz vienība, kura mačā izcīnīja uzvaru ar 67:63.

Rezultatīvākais Barons/LD komandā ar 19 punktiem un septiņām bumbām zem groziem bija horvāts Mateo Kedžo, 16 punkti Kasparam Kambalam, bet 12 atlēkušās bumbas ukrainim Pavlo Burenko. Savukārt Latvijas Universitātes rindās rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Ingars Aizpurs.

Tieši divkārtējie valsts čempioni Barons/LDz bija vienīgie, kas pēdējā pāreju nedēļā papildināja savu sastāvu, piesaistot līdzšinējo LU spēlētāju Armandu Ošiņu. Jaunajā komandā Ošiņš savā debijā guva četrus punktus un izdarīja trīs rezultatīvas piespēles.

Šī bija trešā reize šosezon, kad tiekas abas komandas, un Barons/LDz ir guvuši trīs ne pārāk pārliecinošas uzvaras.

Jēkabpils komanda izbraukumā ar 68:61 uzvarēja Saldus vienību. Līdz trešās ceturtdaļas vidum abas komandas spēlēja līdzīgi, taču divas minūtes pirms nogriežņa beigām Saldum izdevās iekrāt deviņu punktu pārsvaru. Tomēr ceturtās ceturtdaļas otrajā pusē Jēkabpils komandai izdevās atspēlēties un iegūt nelielu pārsvaru, kas tika nosargāts līdz pat spēles beigām.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 23 punktu un deviņām atlēkušajām bumbām bija lietuvietis Dovīds Rediks, bet 19 punkti Rinalda Sirsniņa kontā.

Savukārt Saldus vienības rindās rezultatīvākais bija amerikāņu basketbolists Brendons Hasels, kuram 13 punkti, bet 13 bumbas zem groziem izcīnīja Roberts Freimanis.

Kaut sezonas sākumā Jēkabpils divreiz pārspēja Saldus vienību, abu komandu iepriekšējā mačā Kurzemes vienība revanšējās ar 83:63, gūstot vienu no retajām šīs sezonas uzvarām.

Turnīra kopvērtējuma līderpozīcijā atrodas valsts čempione Ventspils, kurai ir 12 uzvaras 14 spēlēs, bet tai ar 18 panākumiem 23 mačos seko Liepāja/Triobet, bet tuvu blakus ar septiņiem panākumiem deviņās cīņās ir VEF Rīga komanda. Lai sezonas beigās gūtu otro vietu un izvairītos no tikšanās pusfinālā ar ventspilniekiem, VEF Rīga jāuzvar pēdējā spēlē ar Jūrmala/Fēnikss un jācer, ka Liepāja/Triobet atlikušajos astoņos mačos negūs vairāk par piecām uzvarām.

Jūrmala/Fēnikss ar 15 uzvarām 23 cīņās ir ceturtā, piektajā vietā atrodas Jēkabpils ar 14 uzvarām 25 spēlēs, bet Barons/LDz basketbolistiem 13 panākumi 24 cīņās.

Jelgava ar desmit uzvarām 23 mačos atrodama septītajā vietā, apsteidzot Valmieru, kuras rēķinā ir astoņi panākumi. Tikmēr Latvijas Universitātes un Saldus rēķinā ir attiecīgi piecas un četras uzvaras.