Bagatska un Blūma klubi zaudē Madrides Real un Fenerbahce

Turkish Airlines Eirolīgas 8. kārtas spēlēs Ainara Bagatska Nizhny Novgorod spēles galotnē ar 98:101 piekāpās Madrides Real, bet Jāņa Blūma Panathinaikos pārliecinoši ar 62:84 zaudēja Fenerbahce.

Krievijas vienība Nizhny Novgorod, ko trenē latviešu speciālisti Ainars Bagatskis un Artūrs Štālbergs, ceturtdien savā laukumā ar rezultātu 98:101 sīvā cīņā zaudēja spēcīgajai Spānijas vienībai Madrides RealVisa cīņa ritēja rezultatīvi un punkts punktā, tomēr pēdējās trijās ar pusi minūtēs mājiniekiem vairs neizdevās pārņemt vadību.

Nizhny Novgorod sastāvā rezultatīvākais ar 22 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm bija amerikānis Teilors Ročestijs, bet 20 punktus pievienoja viņa tautietis Terenss Kinsijs. Savukārt Real rindās ar 19 punktiem izcēlās pazīstamais Serhio Rodrigess.

Ar trim uzvarām astoņos mačos Nizhny Novgorod pašlaik atrodas A apakšgrupas piektajā pozīcijā, turpinot sīvu cīņu par vietu otrajā posmā.

Jānis Blūms ceturtdien palika bez punktiem Eirolīgas spēlē, kurā viņa pārstāvētā Grieķijas čempionvienība Atēnu Panathinaikos ar rezultātu 62:84  izbraukumā kapitulēja Turcijas komandai Stambulas Fenerbahce.

Trešās ceturtdaļas pirmajā minūtē Panathinaikos pietuvojās pretiniekiem līdz 35:36, tomēr turpinājumā mājinieki veica izrāvienu 24:6, iegūstot izšķirošo pārsvaru mačā.

Tā kā pirmajā aplī Atēnu vienība guva uzvaru ar 91:73, šajā cīņā Panathiniakos svarīgi bija nezaudēt ar vairāk nekā 18 punktu pārsvaru, kas būs svarīgi, ja vienības turnīru noslēgs ar vienādu uzvaru un zaudējumu attiecību. Tomēr jau pirms šī mača Panathinaikos bija garantējusi vietu sacensību otrajā posmā.

Blūms šoreiz nospēlēja 14 minūtes un 14 sekundes, garām aizmetot divus divpunktu metienus un četrus tālmetienus. Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pieļāva vienu kļūdu un nopelnīja divas piezīmes, maču noslēdzot ar -8 efektivitātes koeficienta punktiem.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 18 punktiem bija amerikāņu aizsargs Endrū Goudloks, bet Fenerbahce rindās ar 20 punktiem izcēlās Eidžejs Sloters.

Ar piecām uzvarām astoņos mačos Panathinaikos ieņem C apakšgrupas kopvērtējuma trešo vietu, bet atlikušajās divās kārtās zemāk par ceturto pozīciju nevar nokrist.