ASV pārbrauc pāri arī Lietuvai un iekļūst finālā

FIBA Pasaules kausa pirmajā pusfinālā ASV izlase atkal ļoti pārliecinoši ar 96:68 uzvarēja Lietuvu un iekļuva finālā. Amerikāņi ar Francijas – Serbijas spēles uzvarētājiem cīnīsies par čempionu titulu, bet lietuvieši mačā ar zaudētājiem otro Pasaules čempionātu/Pasaules kausu pēc kārtas mēģinās tikt pie bronzas.

Otrajā ceturtdaļā Lietuvu uz priekšu vilka Mindaugs Kuzminsks, kurš guva 12 punktus – tikpat cik visās iepriekšējā turnīra spēlēs kopā. Pēc 20 minūtēm Latvijas kaimiņi atpalika pieklājīgus 8 punktus – 35:43. Pēc pārtraukuma, līdzīgi kā ceturtdaļfinālā ar Slovēniju, amerikāņi sāka spēlēt ar pilnu jaudu. Kuzminsks bija atšifrēts (tikai 3 punkti 2.puslaikā), bet Jons Valančūns no spēles trāpīja tikai divreiz, 11 no 15 punktiem gūstot ar soda metieniem. Amerikāņiem Kairijs Ērvings guva 18, Klejs Tompsons un Džeimss Hārdens pa 16 punktiem.