Artūra Kuldas Salavat Julajev pārspēj Davos un spēlēs Špenglera kausa finālā

Latvijas hokeja izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētais Krievijas klubs Ufas Salavat Julajev prestižā Šveicē notiekošā Špenglera kausa izcīņas turnīra pusfināla spēlē otrdien pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 uzvarēja mājinieku komandu Davos.

Pirmajā trešdaļā vadību ar 2:0 Davos komandai deva zviedrs Niklass Danielsons un Markuss Polsons, bet cīņas turpinājumā vadību ar 3:2 pārņēma Salavat Julajev, kad izcēlās Aleksandrs Pankovs, Antons Slepiševs un Deniss Hlistovs. Neizšķirtu 3:3 mājinieku rindās trešās trešdaļas 13.minūtē panāca Danielsons.

Sekojušajā pagarinājumā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienu sērijā Salavat Julajev uzvarēja ar 1:0, vienīgos vārtus gūstot somam Tēmu Hartikainenam.

Kulda šī mača statistikā izcēlās ar noraidījumu trešajā trešdaļā, kā arī vienu metienu pa vārtiem un pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Šī kļuva par pirmo kādas turnīrā startējušās Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) komandas uzvaru pār kādas citas līgas pārstāvi.

Otrajā pusfināla spēlē pašreizējā kausa īpašniece Ženēvas Servette no Šveices ar 6:5 uzvarēja no Eiropā spēlējošajiem hokejistiem veidoto Kanādas komandu.

Mača gaitā Šveices pārstāvji izvirzījās vadībā ar 5:0, bet kanādieši vēl līdz trešās trešdaļas ievadam četras ripas atspēlēja. Turpinājumā komandas apmainījās ar gūtiem vārtiem, Servette vadību nosargājot. Divus vārtus uzvarētāju labā guva Romēns Lefels.

Turnīra finālspēlē notiks trešdien, 31.decembrī. Pērn par Špenglera kausa ieguvēju Servette sastāvā kļuva latviešu uzbrucējs Kaspars Daugaviņš. Šveicē notiekošā Špenglera kausa izcīņa notiek kopš 1923.gada, un tas ir otrais vecākais starptautiskais klubu turnīrs pasaulē aiz Nacionālās Hokeja līgas.