Arī Saeima konceptuāli atbalsta bargākus sodus par spēļu sarunāšanu

0 komentāri

Saeima ceturtdien, 15.oktobrī, pirmajā lasījumā pieņēma grozījumus Krimināllikumā, kas paredz ieviest bargākus sodus par sporta spēļu rezultātu sarunāšanu. Iepriekš šomēnes izmaiņas Krimināllikumā konceptuāli atbalstīja arī Saeimas Juridiskās komisijas deputāti.

Pēc Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas iniciatīvas Krimināllikumu paredzēts papildināt ar jaunu pantu, kas paredz atbildību par manipulācijām ar sporta sacensībām. Piedāvātā likuma redakcija par manipulācijām ar sporta organizācijas rīkotām sporta sacensībām paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ja manipulācijas saistītas ar materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu pieņemšanu, nodošanu vai piedāvāšanu, brīvības atņemšanas termiņš plānots līdz trim gadiem, vienlaikus paredzot arī brīvības atņemšanai alternatīvās sankcijas. Savukārt, ja šāds noziedzīgs nodarījums izdarīts organizētā grupā vai lielā apmērā, iespējamais brīvības atņemšanas sods paredzēts līdz pieciem gadiem.

Līdztekus Saeimā tiek skatīti saistīti grozījumi Sporta likumā, kas paredz precizēt sporta sacensību definīciju, kā arī nosaka pienākumu sportistiem un sporta organizācijām darīt visu, lai novērstu šādu manipulāciju iespējamību.

Plānots, ka jaunais krimināltiesiskais regulējums stāsies spēkā 2016. gada 1. janvārī. Papildu informācija atrodama Saeimas oficiālajā mājaslapā. Jau vēstīts, ka iepriekš par izmaiņām Krimināllikumā iestājusies arī Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un biedrība Latvijas Futbola virslīga.

Pirms tam līdzīgas aktivitātes ar mērķi panākt izmaiņas Krimināllikumā tika veiktas arī vasaras ievadā. Šīgada sezonu Latvijas futbolā iezīmē gan kampaņa Tīra spēle, gan LFF Godīgas spēles un ētikas komitejas izveidošana.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas