Viena diena pilsētā; Parīze

0 komentāri

Mmm, Parīze! Ikvienas sievietes sapnis nonākt Francijas galvaspilsētā! Mode, izsmalcināti ēdieni un dzērieni, pastaiga pa pilsētas centru un maiznīcas ar gardajiem kruasāniem uz katra stūra! Tev ir viena diena Parīzē – kur dosies? Ieskaties šajā Skaties.lv piedāvājumā!

Luvra

Foto: FLICKR

Foto: FLICKR

Muzejs, kas neatstāj vienaldzīgu nevienu. Tā noteikti ir vieta, kur doties, ja vēlies izbaudīt īstu mākslas šedevru tuvību un apskatīt Leonardo da Vinči Monu Lizu. Ievēro, ka Luvra ir atvērta no trešdienas līdz pirmdienai: 9.00–18.00!

Elizejas lauki – Triumfa arka

Tevi noteikti šokēs cenas kafejnīcās, bet reizi mūžā tas ir tā vērts. Dodies laiskā pastaigā, sākot ar Elizejas laukiem, beidzot ar Triumfa arku. No Triumfa arkas 10 minūšu gājienā sasniedzams laikam jau zināmākais Parīzes simbols, Eifeļa tornis.

Eifeļa tornis

Sākotnēji Eifeļa tornis bija garākā pasaules celtne, un to atklāja 1889. gada Pasaules Tirdzniecības izstādei. Zināms kā Parīzes simbols. Ievēro tā darba laikus! No jūnija vidus līdz augustam: 9.00–00.45 (pēdējais brauciens ar liftu 23.00), savukārt no septembra līdz jūnija vidum: 9.30-23.45 (pēdējais brauciens ar liftu 22.30).

Kabarē

Foto: FLICKR

Foto: FLICKR

Moulin Rouge ir vieta, kura jāapskata kaut tikai no ārpuses, nedaudz iejūtoties Nikolas Kidmenas lomā.

Parīzes Dievmātes katedrāle

Šī ēkā ir ievērojams agrīnās gotiskās arhitektūras paraugs, kas ar savu iespaidīgo lielumu un krāšņumu neatstāj vienaldzīgu nevienu apmeklētāju.

Jārēķinās, ka Parīze ir vieta, kas atstās tevi bez elpas, gan no skaistuma, gan cenām. Ar vienu dienu stipri ir par maz, lai apskatītu visu Parīzes burvību, ņemot vērā tūristu skaistu un gribētāju redzēt to pašu, ko tu. Atceries, nodrošinies ar labu vīnu un gardu sieru un vari dienu laiski pavadīt Eifeļa torņa blakus esošajā zālienā, kur noteikti uzņemsi vairākas fotogrāfijas, kuras apliecinās, ka, jā, es biju Parīzē!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas