Vērtīgi padomi. Neizvēlies bērnam krustvecākus pienākuma dēļ

0 komentāri

Mūsdienām raksturīgajā steigā mirkļu, kad apstāties, pabūt kopā ar sev mīļiem un tuviem cilvēkiem, nekad nevar būt par daudz. Mēs paši esam atbildīgi par to, cik skaistus un atmiņā paliekošus svētkus piedzīvosim.

Bērna kristību svinēšana allaž paliek katras ģimenes pārziņā. Mūsdienās daudzas ģimenes labprāt krista savu bērniņu – gan baznīcā, gan mūsu senču stilā, rīkojot krustabas. Raidījums Māmiņu klubs viesojas pie mazā Martina mammas Dinas, kura aizvadītajā vasarā rīkoja savam dēliņam kristības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

FOTO. Skaistās svinībās  katrs sīkums un detaļa ir svarīgi

Dienā, kad bērniņš tiek kristīts, viņi tic, ka bērnu sargās augstāki spēki. Kā arī šajā dienā bērns iegūs divus sargeņģeļus – krustmāti un krusttēvu, kuri būs līdzās un viņu sargās, kad vecāki to nevarēs. Tādēļ viens no vissvarīgākajiem un atbildīgākajiem vecāku uzdevumiem ir izvēlēties bērnam krustvecākus. Dinai ne mirkli nav bijušas šaubas, ka viņa dēla krustmāte būs viņas draudzene Dita, kura Martinam ir klāt jau no dzimšanas. Dita uzskata, ka krustmātei savs krustbērns ir jāmīl, citādi nemaz nevar būt. Ja cilvēku mīl, tad neatkarīgi no statusa ir vēlme gan dot viņam visu labāko, gan būt klāt visos dzīves brīžos – gan labos, gan grūtos. Nereti gadās, ka vecāki savai atvasei krustvecākus izvēlas pienākuma pēc kādu no radiniekiem, lai gan sirds saka priekšā, ka labprāt izvēlētos citus cilvēkus.

Par māmiņas Dinas pieredzi un padomiem, kā sarīkot krāšņas, mīļas un atmiņā paliekošas kristības, uzzini raidījuma ”Māmiņu klubs” sižetā.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas