Vasara ir čūsku laiks. Nekaitini čūsku!

0 komentāri

Cilvēkus galvenokārt var iedalīt divās daļās. Vieni, kuri pret čūskām ir vienaldzīgi un attiecas pret tām tieši tāpat kā pret jebkuru citu dzīvu radību. Un otri, kuriem čūskas izraisa nenormālas bailes un pretīguma sajūtu. Protams, ir arī trešie, kuri šos rāpuļus ļoti mīl un pat pieņēmuši čūsku kā mājdzīvnieku. Tomēr pilnīgi droši, ka neviens negrib “izbaudīt” čūskas kodumu. Ko darīt, lai no čūskām izvairītos, un kā palīdzēt sev, ja tā ir iekodusi.

* Pamanot čūsku, tai nevajag tuvoties, aiztikt vai citādi kaitināt. Čūskas kož tikai tad, ja sajūt draudus vai ja uzkāpj tai virsū, pieskaras, ņem rokās.
* Lai izvairītos no čūskas koduma, ejot mežā, kājās jāvelk zābaki vai slēgti apavi un vilnas zeķes. Čūskas jūt siltumu, un tām nepatīk vibrācija, tādēļ tās pašas cilvēku sajūt un cenšas izvairīties no sastapšanās.
*Pa mežu jāiet smagiem soļiem, stingrāk piesitot kājas pie zemes. Galvenais — pa mežu vai pļavām nestaigāt basām kājām.

Saki vēl, ka čūskām nav hipnotizējošs acu skats! Foto:

*Ja iekodusi čūska, koduma vietā jūt sāpes un var redzēt pietūkumu. Smagākos gadījumos pēc odzes kodiena cietušajam būs nopietni sirdsdarbības traucējumi, elpas trūkums, slikta dūša, vemšana, caureja. Pietūkums sakostā ķermeņa vietā izteikti palielināsies, āda kļūs zilgani violeta.
* Ja iekodusi čūska, jāpieņem sliktākais variants, ka tā bijusi odze. Tādā gadījumā jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība, zvanot pa tālruni 113, jo cietušajam palīdzība jāsaņem pēc iespējas drīzāk. Odžu kodums var izraisīt tik smagu alerģisku reakciju, kas var apdraudēt cilvēka dzīvību.
* Cietušais jānogulda, jāpalīdz viņam nomierināties. Jācenšas nekustināt un neberzēt sakosto ķermeņa daļu, lai inde tik strauji neizplatītos. Tas ir būtiski, jo kustības paātrina asinsriti, līdz ar to arī indes izplatīšanos.
* Iespējams, jādod pastiprināti dzert, lai nodrošinātu organismam šķidrumu. Koduma vietai vajadzētu būt augstāk par pārējo ķermeņa daļu, ko var panākt, sakosto roku vai kāju paceļot uz augšu, atbalstot uz kāda paaugstinājuma.
* Koduma vietas var uzlikt kaut ko aukstu, lai samazinātu niezi un sašaurinātu asinsvadus. Nedrīkst likt žņaugu vai pārsējus, sūkt indi ar muti, griezt vai piededzināt koduma vietu.
* Nedrīkst dot medikamentus, jo nav zināms, kā zāles reaģēs ar čūskas indi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas