Vai zināji, ka Valentīna dienā mīlestības apliecinājumu pauž bļaujot? Uzzini mīlētāju dienas ticējumus!

0 komentāri

Valentīna diena jeb visu mīlētāju diena tiek svinēta 14. februārī. Šī diena tiek pavadīta romantiskā gaisotnē visā pasaulē. Arī Latvijā šie svētki tiek pavadīti ar entuziasmu un prieku. Bet, vai zini, kādas ir Valentīna dienas tradīcijas citās valstīs?

Valentīna dienas rašanās vēsture ir miglā tīta. Leģendas vēsta, ka šī diena apvieno senās Romas un kristīgās pasaules tradīcijas. Viens no Valentīna dienas simboliem ir koši sarkanas rozes, kas pēc leģendas parādījās, pateicoties grieķu dievietei Afrodītei, kura bija mīlestības dieviete. Leģenda vēsta, ka Afrodītei, dodoties pie mīļotā, uzdūra pirkstu uz balto rožu ērkšķiem un tās pārvērtās sarkanā krāsā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Valentīna diena ir bagāta ar dažādiem ticējumiem tradīcijām. Apkopojām dažādus interesantus ticējumus un tradīcijas par Valentīna dienu, kuras vari apskatīt fotogalerijā.

Foto

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas