Vai monogāmija ir iespējama? Ja gribi dzīvi nodzīvot ar vienu partneri, meklē cilvēku ar līdzīgu informācijas uztveri

0 komentāri

Visbiežāk partnerus sievietes mainot Austrijā. Viņām intīmās attiecības dzīves laikā ir vidēji ar deviņiem vīriešiem. Taču visuzticīgākās ir vjetnamietes, vairumam no viņām visu mūžu ir tikai viens partneris. Kādi ir speciālistu uzskati – vai monogāmija mūsdienās pastāv, un – vai vispār ir iespējama.

Psiholoģe Dace Rolava un ginekoloģe Dace Matule piekrīt, ka audzināšanai ģimenē un vecāku piemēram ir liela loma, lai bērni savā dzīvē veidotu monogāmas attiecības, tomēr tas nav noteicošais faktors. Ginekoloģe savā praksē ir sastapusi ļoti maz pacientu, kurām ir bijis tikai viens seksuālais partneris, un sauc demokrātiju par vienu no laulības nestabilitātes iemesliem, jo monogāmija beidzas tur, kur ir atļauta šķiršanās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto:

Visjaunākie pētījumi liecina, – lai pāris nodzīvotu saskanīgā laulībā visu mūžu, ir jāsaskan t.s. ķīmijai jeb smaržas molekulas DNS. Pārim ir monogāmas un ilgstošas attiecības, ja sakrīt informācijas uztvere. Var būt audiālā tipa cilvēki un vizuālā tipa cilvēki. Ja izdodas satikt otru pusi ar tādu pašu pasaules uztveri, tad izredzes nodzīvot ar vienu partneri ir lielas.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas