Uzzini! Vai ēst dzemdību laikā nav bīstami veselībai

0 komentāri

Ņūfaundlendas Memoriālās universitātes zinātnieki ir izpētījuši, ka grūtnieces dzemdību laikā drīkst ēst. Speciālisti apgalvo, k ilgu laiku valdījis uzskats, ka grūtniecēm ēst dzemdību laikā nav ieteicams. Līdz šim speciālistiem esot bijis viedoklis, ka ēšana dzemdību laikā palielina risku, ka būs nepieciešams ķeizargrieziens, kura veikšanai, kā zināms,  jālieto anestēzija. Turklāt topošā māmiņa var aizrīties.

Portāls The Daily Mail ziņo, – pētījuma veicēji apgalvo, ka mūsdienās šādi starpgadījumi dzemdību laikā nav novērojami, īpaši, ja cilvēkiem ir labs veselības stāvoklis. Turklāt zinātnieki akcentē, ka dzemdētājai ir nepieciešama tieši tikpat liela enerģija, kā maratonistam veicot 40 kilometru garo distanci.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ja jaunā māmiņa dzemdību laikā ir badā, tad viņas organisms sāk izmantot organismā esošos taukus kā enerģijas avotu. Anestēzija mūsdienās ir kļuvusi daudz nekaitīgāka, bet māmiņām dzemdību periodā ir nepieciešams uzņemt enerģiju, kaut ko apēdot.

Vai Latvijas topošajām māmiņām dzemdību laikā ir ļoti liela apetīte, Skaties.lv/Sievietei jautāja Rīgas Dzemdību nama Dzemdību centra vecākai vecmātei Kristīne Emburei-Zapoļskai. Viņa pastāstīja, ka Rīgas Dzemdību namā un, visticamāk, arī citās Latvijas dzemdību nodaļās, nekad nav bijis aizliegums dzemdību laikā grūtniecei ēst: ” Jā, ir ieteikumi nepārēsties un neēst smagu barību. Taču parasti tās padsmit stundas, kamēr ilgst dzemdības, neatļaut grūtniecei ēst, būtu absurds. Protams, ja grūtniece iedomātos kaut ko apēst kontrakciju laikā, tad ēšana var būt bīstama, jo ir pastiprināti jāelpo. Taču citādi, dzemdību laikā, ēdot aizrīties, ir tikpat lielas iespējas, kā ikdienā sēžot pie galda.”

Ieteicamā ēdienkarte topošai māmiņai dzemdību laikā: augļi, jogurti, putras, musli.

Tiesa, vecmāte atzina, ka parasti topošās māmiņas dzemdību laikā nav nekādas lielās ēdājas. Vislielākā apetīte parasti rodas pēc dzemdībām.

 FOTO. Attēli, kas aicina tevi izbaudīt laiku, kad bērns vēl būs pavisam mazs…

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas