Uzzini laimes formulu! Olas, apskāvieni un…..

0 komentāri

Kas nepieciešams, lai mēs būtu laimīgas? Katrai no mums nepieciešamo “laimes lietu” saraksts būtu diezgan garš, taču, kā vienmēr, mēs pārspīlējam. Izrādās, mūs padarīt laimīgas var pavisam vienkāršas un pieejamas lietas. Laimes formula sastāv no pieciem komponentiem.

Nauda

Precīzāk – naudas pārskaitīšana. Turklāt nemaz nav svarīgi, vai pārskaiti sev vai citam piederošas naudas zīmes. ASV veikts zinātnisks eksperiments, kurā vieni tās dalībnieki pārskaitīja vienkāršas papīra lapiņas, bet otri – banknotes. Pirmajiem eksperimenta laikā garastāvoklis palika nemainīgs, bet otriem – manāmi uzlabojās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jaunas vietas

Lai pāri justos laimīgi, viņiem ir jādodas vienkāršā pastaigā uz tādām vietām, kur ne reizi nav būts. Iziešana ārpus ierastā dzīvokļa, ierastās vides izraisa pozitīvas emocijas.

FOTO. Lūk, ko var atrast  foto portālos, ierakstot atslēgas vārdu LAIME:

Skūpsti un apskāvieni

Zinātnieki ir aprēķinājuši, ka līdz pilnīgas laimes sajūtai cilvēkiem pietrūkst astoņu skūpstu un septiņas minūtes kaislīgu apskāvienu dienā. Šo nodarbju laikā organisms izstrādā laimes hormonus – endofrīnus, kas padara mūs laimīgus.

Draugi

Cilvēki, kuriem ir vismaz desmit draugi, jūtas daudz laimīgāki nekā tie, kuriem ir tikai pieci. No tiem, kuriem ir pieci un mazāk draugu, par laimīgiem sevi nosauc tikai 40% cilvēku. No tiem, kuriem ir pieci un vairāk draugu, uzskata, ka ir laimīgi 50%. Bet vislielākais procents ar apmierinātajiem ar dzīvi ir no tiem, kuriem ir 10 un vairāk draugu.

Omlete brokastīs

Olās ir aminoskābe triptofāns, kas organismā pārvēršas serotonīnā, kas labvēlīgi iespaido mūsu garastāvokli. Pilnīgai laimes sajūtai ir nepieciešamas vien divas olas. Tiesa gan, tās efektīvāk iedarbosies no rīta nevis vakarā. Jo tiem, kuri mēdz ignorēt brokastis, trauksmes sajūta un depresijas pazīmes ir biežāk sastopamas nekā tiem, kuri kārtīgi pabrokasto.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas