Uzmanies, rotavīruss nāk! Kā pasargāt sevi un savu atvasi

0 komentāri

Neviens no mums nav pasargāts no saslimšanas, tomēr mūs pārņem satraukums, ja slimība piemeklējusi mūsu bērniņu. Tas ir satraucoši – bailes un neziņa vienlaikus. Ko darīt, ja ģimeni skāris vēdera jeb rotavīruss?

Vēdera vīruss ir gaužām nejauks. Ja bērniņš ir mazs, tad bez ārsta būs grūti slimību pieveikt. Protams, katrs gadījums ir individuāls. Karlīnes (4 mēn.) mamma Agnese atceras, ka ar mazo meitiņu nonākusi slimnīcā, pirms tam konsultējoties ar ārstu. No rīta mazulīte atteikusies ēst, kas jau šķita dīvaini. Dienas laikā meitiņai astoņas reizes bijusi vēdera izeja, pēc kā arī mamma sapratusi, ka jādodas uz slimnīcu. Tajā mazulīte pavadījusi sešas dienas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Katra bērna organisms reaģē dažādi. Prof. Ilze Grope, Bērnu slimnīcas infektoloģe, uzskaita trīs pazīmes, uz kurām jāreaģē nekavējoties:

  • ja bērns ir miegains;
  • uzbudināts;
  • atsakās ēst.

Mūsdienās ir iespējams veikt vakcīnu pret rotavīrusu. Tā izpaužas pilienu veidā. Tiesa gan, bērns jāvakcinē līdz sešu mēnešu vecumam. 3/4 jau ir izmantojuši iespēju vakcinēties, jo no rotavīrusa izvairīties ir grūti.

Saudzējiet sevi un savu bērniņu!

Foto:

Video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas