Uzmanies! Iepuvuši āboli var nopietni kaitēt veselībai

0 komentāri

Ir īstais rudens ābolu laiks, kad dārzos ar šiem augļiem ir pilni koki un zeme. Skaistākos ābolus parasti liek uz galda, bet no neglītākajiem – kārtīgas saimnieces spiež sulu. Atliek tikai nedaudz bojātās vietas izgriezt – un sulu spiedē iekšā. Bez tabu žurnāliste Baiba Runce ir gatava veikt eksperimentu un pierādīt, ka iebojātie āboli ir ļoti kaitīgi mūsu veselībai. 

Nedaudz iepuvušajos ābolos slēpjas kārtējais “neredzamais ļaunums”, kas savu melno darbu veic vairāku desmitu gadu garumā. Ir vairākas pelējumu sugas, kuras augot un attīstoties ābola iekšienē var veidot toksīnus. Visbīstamākais no tiem ir patulīns, kas ir genotoksisks un var izraisīt vēzi. Turklāt šim toksīnam ir nelāga īpašība, to nevar iznīcināt pasterizācijas process. Tieši tāpat tas var būt ābolos, kas ir auguši vistīrākajā vidē, pat ekoloģiski vistīrākajās saimniecībās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto:

Reti kurš no mums spēj iedomāties, ka parastais un garšīgais Latvijas ābols var nodarīt tādu postu veselībai, ja tas ir sācis mazliet iepūt. Baiba savāc veselu maisu ar dažādas izcelsmes āboliem – gan pilsētā augušiem,  gan no laukiem nākušiem. Veikalā nopērk gan vietējos ābolus, gan ievestos ābolus no Itālijas. Kad Baibai ir pilnas rokas ar rudens veltēm, tad viņas ceļš atkal ved uz Zinātniskā institūta Bior paraugu pieņemšanas punktu, lai tiktu skaidrībā – patulīns mājo šajos ābolos, vai – nē.

Video:

Lai uzzinātu analīžu rezultātus, seko Skaties.lv/Sievietei un raidījumam Bez tabu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas