Tuncis – pret stresu, sliktu garastāvokli un audzēju attīstību

0 komentāri

Konservēts tuncis pēc savām īpa­šībām nemaz nepiekāpjas svaigam produktam. Tun­cis izceļas ar olbal­tumvielu daudzumu. Tas satur visas ne­pie­ciešamās aminoskābes un niko­tīnskābi, kas veicina nervu sis­tē­mas labu funk­cio­nēšanu. Tur­klāt kon­ser­vēts tuncis ir bagāts ar dzelzi un mag­niju — svarīgiem ele­mentiem, kas bieži vien trūkst cilvēka organismam.

Lietojiet tunci uzturā vismaz divas rei­zes nedēļā, un jūs neskars lielas pro­blēmas ar veselību. Tunci gan neiesaka ēst cilvēkiem ar nieru mazspēju, bet grūtnieces un bērni to var lietot tikai nelielos dau­dzumos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šī zivs samazina risku saslimt ar sirds un asins­vadu slimībām, jo tuncis ir ba­gā­tīgs omega-3 un 6 tauk­skābju avots. Kat­ru dienu lietojot uzturā vis­maz 30 g tunča, risks saslimt ar šīm slimībām samazinās ap­mēram divas rei­zes. Tuncis ir unikāla zivs, kura ne­pa­kļaujas infi­cēšanai ar para­zītiem, un tas to padara par ļoti vē­r­tīgu un drošu produktu.

Uzturs, kurā ir ēdieni ar tunci, tiek uzska­tīts par labu profilaktisku līdzekli audzēju attīstībai un pozitīvi ietekmē gara­stāvokli, kā arī noturību pret stre­su. Tāpat normalizē cukura līmeni asinīs, tāpēc to iesaka lietot diabē­tiķiem un hiper­toniķiem.

Tuncis ļoti ieteicams vecāka gada­gājuma cilvēkiem — vielas, kas atro­das tā sastāvā, regulē holesterīna lī­meni asinīs un novērš asinsvadu aiz­sē­rēšanu.

Foto

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas