Tavi pirmie Līgosvētku pīrādziņi

1 komentārs

Ir pienācis Līgo dienas rīts, un Tu saproti, ka gribi šovakar viesus iepriecināt ar pašas ceptiem pīrādziņiem, taču nekad vēl pati neesi ne mīklu jaukusi, ne mīcījusi, ne pīrādziņus veidojusi. Nebēdā – tas nav tik sarežģīti kā izklausās. Ieskaties pavisam vienkāršā, bet ļoti garšīgu pīrādziņu receptē. Ar pirmo reizi būs skola rokā!

Nepieciešams:

1 kg miltu

150g sviesta

50 g raugs

0,5 l piens

Cukurs, sāls

Eļļa 50ml

Ola 1gab

Pildījumam:

600 g sīpoli

2 gab sīpoli

Pipari

Pagatavošana:

Speķi sīki sakapā, tāpat sakapā sīpolus, sajauc, pieliek piparus

Gatavo rauga mīklu

Siltā pienā izšķīdini raugu, labi ir maisot ar putojamo slotiņu. Pievieno olu, izmaisi, pievieno sāli, cukuru. Izmaisi un atstāj, kamēr izsijā miltus. Izsijātos miltus lēnām iemaisi piena maisījumā. Atstāj, kamēr izkausē sviestu, atdzesē, lai nav karsts. Sviestam  pievieno eļļu un šo visu lej mīklā un izmaisi, izmīci, ja nepieciešami vēl milti, tad pievieno. Mīklai jābūt mazliet lipīgai, ļoti elastīgai, maigai. Kārtīgi izmīci. Liec traukā, kam pārsedz pārtikas plēvi un dvieli. Cepeškrāsni uzsildi līdz 40 grādiem un izslēdz. Tur liec mīklas trauku raudzēties uz stundu.

Sadali mīklu pa piciņai katram pīrādziņam

Mīklu izveltnē, uzliek sagatavoto speķi vienā malā, pēc tam pārklāj ar mīklu

Virs katras speķa piciņas ar glāzi nospiež pīrādziņu un pārziež ar sakultu olu.

Kad panna pilna, liec 210 -220 * karstā krāsnī un cep 15 -20 minūtes

1 komentārs

TOP komentāri

  • Aija
    0

    Aija

    Pildījumam 600 g sīpolu un vēl 2 sīpoli? :)

    23.06.2015 10:28

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas