Tā ir realitāte. Bērns – vecāku skolotājs

0 komentāri

Kad ģimenē ienāk mazulis, vecāki sāk iet skolā. Māmiņa un tētis mācās būt par vecākiem. Katram bērnam, ierodoties šajā pasaulē, ir savs uzdevums. Viens no tiem – kļūt par skolotāju saviem vecākiem.  

Bērni mācās no mums, un mēs mācāmies no mūsu bērniem. Klīniskā psiholoģe Sanita Aišpure raidījumā Māmiņu klubs skaidro, ka līdz skolas vecumam bērni ļoti tic un uztver burtiski to, ko redz un dzird ģimenē. Viņiem vēl nav attīstījies kritiskais prāts, tādēļ bērni visu uztver kā realitāti, kā lietu kārtību. Tieši tādēļ vecākiem šajā periodā jāmācās būt ļoti gudriem, saprotošiem un iejūtīgiem pret sava bērna vajadzībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Raidījumā Māmiņu klubs savā pieredzē dalās vecāki Oskars un Ilga. Kopš meitas Madaras pirmajām dzīves dienām ģimene dzīvojusi tā, lai labi justos visi, bet vispirms jau mazā meitiņa. Ir bijis jāmācās apslāpēt savu ego un jādara reizēm tas, ko nemaz negribas.

FOTO. Skolēni un mazais skolotājs

Ilga uzskata, ka māmiņām šīs īpašības piedzimst kopā ar mazo bērniņu. Viņa pirmo reizi tik ļoti ir iejutusies cita cilvēka ādā, mēģinājusi saprast, kā meita jūtas, kā bērnam būtu labāk. Savukārt tētis Oskars stāsta, ka no saviem hobijiem bērna piedzimšanas dēļ nav attiecies, tie netraucējot ziedot vairāk laika meitai. Tētis atzīst, ka abi ar sievu ir kļuvuši pacietīgāki, iecietīgāki ne tikai pret bērna vajadzībām un niķiem, bet arī viens pret otru.

Kā pārvarēt attiecību krīzi, kas ļoti bieži piemeklē ģimeni pēc pirmā bērna piedzimšanas, kas notiek, ja mazuļi nesaņem pietiekamo uzmanību no vecāku puses, uzzini noskatoties video.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas