Smaržu leģendas Chanel 5 nākotne ir apdraudēta. Vainīga alerģija

1 komentārs

Ikviena sieviete, kura kaut nedaudz vēlas līdzināties aktrisei Merilinai Monro, ir lietojusi smaržas Chanel 5. Pirms neilga laika šo smaržu cienītājas visā Eiropā satrauca ziņa, ka leģendārās dīvas mīļākajām smaržām, aizstāvot alerģisku patērētāju tiesības, var pienākt gals.

Protams, ka smaržu industrijas pārstāvji nav sajūsmā, jo jaunas parfīma formulas izstrādāšana var aizņemt gadus un prasīt lielus līdzekļus. Veselības inspekcijā atzīst, ka Eiropā ir alerģiski 1-3 % iedzīvotāju, tādēļ runa var būt aptuveni par 10 miljoniem iedzīvotāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ārsts: Eiropa nepārspīlē

Šoreiz Eiropas Komisija kabinetos neesot pārcentušies, rosinot kārtējo aizliegumu. Alerģiskās izpausmes no smaržām ir nopietnas un reizēm parādās pat cilvēkiem, kuri nav alerģiski. Reakcijas var būt dažādas – “aizsities” elpa, klepus, šķaudīšana, apsārtums un nieze. Alergologs Lauris Līcītis nav pārsteigts, ka šobrīd Chanel 5 ir nonācis uz pārmaiņu sliekšņa, jo vairākiem viņa pacientiem alerģija ir bijusi tieši no šīm smaržām. Ārstam praksē ir nācies sastapties ar gadījumiem, kad paciente septiņus gadus lieto vienas konkrētas smaržas, bet astotajā – viņai parādās alerģija.

Uz brīdi ienirsti dabīgā smaržu mākonī! Foto:

Neizmet iepakojumu!

Kosmētikas un skaistumkopšanas jomas speciāliste Marika Ģederte ne reizi vien ir atgriezusies mājās, ja aizmirsusi iesmaržoties, jo nespēj ikdienā dzīvot bez smaržām. Ģederte piekrīt, ka problēma pastāv, taču Eiropā kosmētikas un parfimērijas industrijā dažādi ierobežojumi un aizliegumi nav nekas jauns. Uzņēmēja arī piebilst, ka ar smaržu sastāva norādēm tikai uz iepakojuma vien, ir par maz. Tādēļ aicina visas dāmas pavisam neizmest smaržu pudelīšu iepakojumus.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Kat
    0

    Kat

    Pareizi, nav ko uz trusīšiem testēt, tad nebūs cilvēkiem alergijas... Kāpēc no nyx un body shop produkcijas alergijas ir retas? Varbūt tāpēc, ka vińiem ir labākas testēšanas metodes?

    05.08.2015 11:11

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas