Vai zināji, ka dienā izkrīt līdz pat 100 matu

0 komentāri

Ziemā ir svarīgi parūpēties ne tikai par sauso ādu, bet arī par matiem. Šis ir tas gadalaiks, kad matu izšķiršana ir aktuāla tieši ziemas periodā. Lai arī mums var šķist, ka mati krīt lielām straumēm, tā nebūt nav.

Atsaucoties uz doktoru Hadleju Kingu (sertificēts dermatologs), tas ir pilnīgi normāli, ka skatoties uz matu augšas ciklu, mums dienā var izkrist no 50 – 100 matiem, un vēsajā laikā matu izkrišana sievietēm ir normāla parādība. Neskatoties uz to, kādu ietekmi ziemas periods var atstāt uz mūsu kopējo veselību, ir nepieciešams pievērst lielāku uzmanību, ja sāk rasties aizdomas par pārāk lielu matu izšķiršanu, kas var norādīt uz dziļākām veselības problēmām. Ja dienā tev izkrīt vairāk kā simts matu, tad šo stāvokli sauc par telogen effluvium jeb mati izkrīt pastiprināti. Šis sindroms var izpausties no pārlieku liela stresa, ķirurģiskas iejaukšanās un dažādām citām slimībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas