Efektīvi padomi, lai Tava seja nespīdētu!

0 komentāri
Efektīvi padomi, lai Tava seja nespīdētu!
Foto: Flickr.com/kaybee07

Tev noteikti jāizlasa

Kad problēmas rada nevēlams ādas spīdums, matējošā kosmētika šķiet vienīgais glābiņš. Taču nepareiza tās lietošana izraisa apburtā loka efektu un sāpīgi atspēlējas pēc vairākiem gadiem. Uzzini matējošās kosmētikas lietošanas likumus un biežāk pieļautās kļūdas!

Kāpēc seja spīd?

Nevēlamo ādas spīdumu rada tās vielmaiņas procesā radušies oksidatīvie proteīni. Sajaucoties ar ādas mikrofloru
un atmirušajām šūnām, tie veido taukainu kārtiņu un liek sejas ādai izskatīties nespodrai un nevienmērīgai. Faktiski tā ir ādas aizsargreakcija, saskaroties ar brīvajiem radikāļiem – ultravioleto starojumu, vides piesārņojumu, tabakas dūmiem un citiem stresa faktoriem, turklāt, jo šie agresori intensīvāki, jo āda vairāk taukojas. Vasarās nozīme ir paaugstinātai gaisa temperatūrai un mitrumam, tomēr lielāku lomu spēlē tieši saule – tās starojums ādai patiešām ir liels slogs.
Zini! Ja āda taukojas pastiprināti – ir vajadzība to nosusināt ik pēc stundas, pusotras, un problēmas sagādā arī paplašinātas poras un iekaisušas pūtītes, ko dēvē par pārlieku ādas taukainību jeb hiperseboreju. Tad jādodas pie dermatologa. Sejas āda vairāk taukojas jaunībā (līdz 30, 35 gadu vecumam).

1. Pareiza attīrīšana

Ja ādu ikdienā pārāk agresīvi attīra un nemitīgi cenšas sausināt, tiek izjaukta tās dabiskā mikroflora un āda atbild, taukojoties arvien vairāk. Taukainas ādas kopšanas likums numur viens – jāizvairās no agresīvas (parasti lētas, pusaudžiem paredzētas) kosmētikas. Tā gan dod tūlītēju matējošu efektu, taču parasti augstā koncentrācijā satur tādas ādu sausinošas sastāvdaļas kā salicilskābe un spirts. Arī pārlieka aizraušanās ar māla maskām pastiprinās apburtā loka efektu. Jāizvēlas kvalitatīvi, ādas mikrofloru saudzējoši attīrošie līdzekļi, piemēram, putas ar maigām augļskābēm (līdzeklī nevajadzētu būt vairāk par 3%), enzīmu pīlings, poras savelkošs, taču alkoholu nesaturošs toniks.

2. Mitrināšana

Jo mazāk ādā mitruma, jo vairāk tā taukojas. Tāpēc to jāmēģina nevis sausināt, bet – tieši otrādi – labi padzirdīt. Speciālisti uzsver, ka pamīšus matējošai kosmētikai obligāti jālieto mitrinoši līdzekļi un ikdienā jādzer daudz ūdens.

3. Balansēšana

Neatkarīgi no tā, vai ikdienā lieto vai nelieto matējošu kosmētiku, ādai jāsaņem balansējoša aprūpe. To nodrošinās, piemēram, nakts balzami ar regulējošu iedarbību (parasti sastāvā ir vieglas augu eļļas, jūras izcelsmes vielas, A, E, C vitamīns, minerālvielas). Tiesa, ādas stāvoklis neuzlabosies uzreiz – lai tā pārorientētos uz citu režīmu, nepieciešami vismaz trīs mēneši. Pie kosmetologa pāris reižu gadā ieteicams veikt aļģu aplikācijas, kas lieliski attīra ādu, normalizē tās vielmaiņu un mikrofloru.

4. Visbeidzot – matējam

Matējošam produktam, ko lieto ikdienā, jābūt pamatoti iekļautam ādas kopšanas plānā. Vispareizāk to darīt pakāpeniski, sākot ar vieglāko: vispirms iegādājies matējošu dienas krēmu un tikai tad, ja šķiet, ka ar to nepietiek, līdzekļu arsenālu papildini ar spēcīgāku līdzekli, piemēram, matējošu serumu un/vai grima bāzi. Parasti (pat ļoti taukainas ādas gadījumā) nav vajadzības lietot visu matējošās kosmētikas līniju, vislabāk no tās izvēlēties vienu, divus produktus. Ja āda taukojas pastiprināti, jāvēršas pie dermatologa un problēma jārisina medicīniski. Arī ādai nepieciešamas brīvdienas. Jebkurai specifiskai, ārstnieciskai kosmētikai (tostarp anti age un matējošajai) nepieciešama tā sauktā atbalsta kosmētika, piemēram, mitrinoša kosmētika no aptieku klāsta. Tā ļaus ādai atpūsties, piemēram, atvaļinājuma laikā.

Ko darīt, kad seja atkal spīd?

Kad dienas laikā sejas āda sāk spīdēt, vislielākā kļūda ir to vienkārši piepūderēt.
Pareizā rīcība ir šāda:

  • apsmidzina seju ar termālo vai celulāro ūdeni (tas normalizē ādas stāvokli un atjauno dabisko mikrofloru);
  • nosusina ar kosmētisko salveti;
  • zonās, kur tas vajadzīgs, plānā kārtiņā atkārtoti uzklāj BB krēmu vai tonālo fluīdu un, ja nepieciešams, caurspīdīgo pūderi.
0 komentāri

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas