Kosmetoloģe Zane Java: Pēc vaksācijas sauļojoties cilvēki iedzīvojas pamatīgā ādas pigmentācijā

1 komentārs

Viens no iemesliem, kāpēc cilvēki sauļojoties nevēlas izmantot saules aizsargkrēmu, ir pārliecība, ka tad taču āda neiesauļosies. Zane Java, IPL fotoepilācijas studijas sertificēta kosmetoloģe, uzsver – āda iesauļosies arī tad, ja būsiet lietojis saules  aizsargkrēmu ar ādai atbilstošu SPF  staru filtru, taču iedegums veidosies nedaudz lēnāk un vienmērīgāks. Saules aizsarkrēma uzdevums ir aizsargāt ādu no saules ultravioleto staru kaitīgās iedarbības,  kā arī novērst vai vismaz samazināt saules radītās sekas uz ādas – pigmenta plankumus, grumbiņas un priekšlaicīgu ādas fotonovecošanos.

Kosmetoloģe Zane Java norāda uz tipisku kļūdu, ko pieļauj daudzas sievietes – veic kāju vaksāciju un pēc tam dodas sauļoties uz pludmali. Rezultātā mēdz izveidoties tik izteikta ādas pigmentācija, ka uz kājām bail paskatīties… Cilvēks, protams, šādā situācijā ir diezgan lielā izmisumā, nezina, ko iesākt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kosmetoloģe Zane Java atklāj, ka viens no ātrākajiem  veidiem, kā tikt vaļā  no saules radītiem pigmenta plankumiem, ir veikt ādas fotoatjaunošanu (ar šo procedūru var novērst jebkāda veida pigmentus – arī tos, kas radušies grūtniecības laikā, kā arī vecuma pigmentus uz rokām, zem acīm.)

Ādas fotoatjaunošana notiek šādi: kosmetologs ar medicīnisku ierīci iedarbojas uz ādu ar intensīvi pulsējošas gaismas impulsiem, kas satur īpaša gaismas spektra noteikta garuma viļņus.

“Pigmenti būtībā ir ādā sakoncentrēts melanīns. Ādas fotoatjaunošanas laikā notiek  iedarbība uz ādā esošo melanīnu, līdz ar to tie tiek sašķelti, pēc tam tie uzsūcas,” skaidro kosmetoloģe Zane Java. Uzreiz pēc procedūras pigments parasti ir nedaudz tumšāks, izskatās kā viegls nobrāzums ar nelielu krevelīti, kas apmēram pēc divām nedēļām nokrīt. Krevelīti gan nekādā  gadījumā nevajadzētu knibināt vai plēst nost, jo tad ir risks iedzīvoties jaunos pigmentos.

Veicot ādas fotoatjaunošanu, no  pigmenta plankumiem parasti izdodas tikt vaļā salīdzinoši ātri – ir tādi pigmenti, kas pazūd jau pēc vienas procedūras, un ir tādi, kam nepieciešamas divas, trīs procedūras. Ādas fotoatjaunošanai ir vēl viena būtiska priekšrocība – tā spēj dabiski sintezēt ādā kolagēnu, līdz ar procedūra kopumā uzlabo ādas stāvokli, tā kļūst elastīgāka, dabiski mitrināta, izlīdzinās sīkās grumbiņas, kā arī sašaurinās poras.

Ādas fotoatjaunošanu visbiežāk veic sejai, kaklam, dekoltē zonai, taču to  var veikt arī ceļgaliem, elkoņiem, jebkurā ķermeņa daļā, kur āda ātrāk noveco.

Visātrāk rezultātu var  redzēt cilvēkiem, kam  ir tā dēvētā ādas fotonovecošanās, āda ir plāna, sausa, ar sīkām grumbiņām un izskatās apvītusi. Taču fotoatjaunošanu bieži veic  arī cilvēkiem, kam  ir taukaina āda, procedūra savā veidā dezinficē poras un samazina akni.

Kosmetoloģe Zane Java gan iesaka – ja vēlaties savest ādu kārtībā līdz vasaras sezonai, vislabāk to darīt tagad, jo fotoatjaunošana ir efektīva tad, ja to veic neiesauļotai ādai.

Iesauļotai ādai procedūru veikt nevar, kā arī fotoatjaunošanu neveic, ja vismaz divas nedēļas līdz procedūrai ir lietotas  antibiotikas, medikamenti vai uztura bagātinātāji, kas izraisa ādas fotojutību. Tāpat procedūru neveic cilvēkiem, kam ir akūtas ādas saslimšanas, grūtniecēm, epilepsijas slimniekiem u.c.

Kosmetoloģe arī iesaka, izvēloties iestādi, kur veikt ādas fotoatjaunošanu, raudzīties, lai to veic sertificēts kosmetologs. Lai veiktu ādas fotoatjaunošanu, speciālistam ir nepieciešamas specifiskas zināšanas, pretējā gadījumā ir  risks iedzīvoties vēl lielākās problēmas – iegūt ādas apdegumu, pigmentāciju u.c.

Foto

1 komentārs

TOP komentāri

  • Jūlija
    0

    Jūlija

    Jā, tur ir forši.

    16.05.2016 20:08

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas