Ko darīt un ko lietot, lai nesprēgātu lūpas

0 komentāri
Ko darīt un ko lietot, lai nesprēgātu lūpas
Foto: Flickr.com/Thomas Hammoudi

Tev noteikti jāizlasa

Āda uz lūpām ir īpaši plāna, jo šajā zonā nav tauku dziedzeru, kas dabiski producē taukvielas. Tāpēc lūpas ir īpaši jutīgas pret laikapstākļu nelabvēlīgo ietekmi. Uzzini, kā pareizi rūpēties par lūpām gada aukstajos mēnešos.

Lūpu sprēgāšanu ietekmē ne tikai sals un vējš, bet arī centrālās apkures radītais sausais gaiss, tāpēc ziemā tām ir nepieciešamas papildu rūpes. Ir vairāki lūpu kopšanas produktu veidi, tomēr visvairāk izplatītie ir lūpu balzams un higiēniskā lūpukrāsa. Olga Lando skaidro, ka higiēniskajām lūpukrāsām ir vairāk profilaktiska nozīme, bet lūpu balzamam – mērķtiecīga darbība. «Atkarībā no lūpu balzama sastāvā esošajām vielām tie ne tikai aizsargā, bet arī kopj un dziedē, aizsargājot lūpu ādu no priekšlaicīgas novecošanās, vides negatīvo faktoru un UV staru iedarbības.» Olga Lando iesaka saplaisājušai lūpu ādai ar brūcītēm izmantot lūpu balzamu, kas satur Austrālijas tējaskoka eļļu un alvejas augu ekstraktu, kuriem piemīt antiseptiska un pretiekaisuma iedarbība. Savukārt īpaši sasprēgājušas lūpas ātrāk palīdzēs sadziedēt balzams, kura sastāvā ir dekspantenols. Tas iekļūst ādas dziļākajos slāņos un veicina jaunu šūnu veidošanos, atjaunojot ādas dabīgo mitrumu. Tomēr jebkurā gadījumā svarīgi pievērst uzmanību tam, lai lūpu kopšanas produkta pamatsastāvā būtu dabiskas sastāvdaļas: eļļas, sviests, ēteriskās eļļas, bišu vaski un vitamīni. Īpaši efektīvs ir kakao sviests, jo tā kušanas temperatūra ir mazliet zemāka par cilvēka ķermeņa temperatūru, tādēļ tas viegli kūst uz lūpu ādas, ātri aizpilda ādas tauku zudumu, padarot lūpu ādu patīkami samtainu. Kakao sviestam piemīt mitrinoša, mīkstinoša, dziedējoša un barojoša iedarbība. Vērtīgs ir arī lūpu balzams ar bišu vasku – tas ilgāk turas uz lūpām un bagātīgi baro. Kosmētikas ražotāji lūpu balzamā iekļauj arī mūsdienu jaunākos kosmetoloģijas sasniegumus, piemēram, to sastāvu papildinot ar peptīdiem, kolagēnu, hialuronskābi, lai sniegtu efektīvāku ādas mitrināšanu un atjaunošanu. Starp citu, ļoti labi ar lūpu mitrināšanu tiek galā dabiskās eļļas, jo tās satur E vitamīnu, kurš ir viens no spēcīgākajiem dabiskajiem antioksidantiem, kas stimulē šūnu veidošanos, uzlabojot ādas elastību un mitrumu.

Ievēro!

  • Negaidi, kamēr lūpas sasprēgās. Turi lūpu balzamu redzamā vietā un ziemā to lieto regulāri.
  • Arī lūpu ādai nepieciešams pīlings. Tam var izmantot samaltas auzu pārslas, izlietotas kafijas biezumus vai medu. Var vienkārši lūpas paberzēt ar zobu suku vai mitru lupatiņu.
  •  Zobu un mutes kopšanas produkti sausina lūpu ādu. Tāpēc balzamu vajadzētu uzklāt arī pēc zobu tīrīšanas. Lūpas var sausināt arī košļājamā gumija.
  • Nelaizi un nekodi lūpas! Tas tikai saasinās sasprēgājušu lūpu problēmu. Nožūstot siekalām, izgaro arī mitrums jau tā plānajā lūpu ādā. Savukārt noplēšot no lūpām aizsargājošo ādas slāni, tu paildzināsi dzīšanas procesu.
  • Atceries par ūdeni. Lai arī ziemā organisms neprasa tik daudz šķidruma kā vasarā, par to nevajadzētu aizmirst.
  • Dzer vitamīnus. Lūpu sprēgāšanu var veicināt B vitamīna un dzels trūkums organismā.
  • Nelieto sejas kopšanas kosmētiku, kas satur alkoholu, jo tā var nokļūt uz lūpām un vēl vairāk sausināt lūpu ādu.
0 komentāri

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas