Interesanti: kā mainījušies sievietes skaistuma standarti?

0 komentāri

2. Senā Grieķija un Roma

2/6

Senā Ēģipte un Ķīna

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Senās Ēģiptes skaistuma ideāls bija slaida un gracioza sieviete ar pilnīgām lūpām un mandeļveida acīm. Lai paplašinātu acu zīlītes un piešķirtu acīm mirdzumu, tajās pilināja speciāla auga sulu. Par visskaistāko acu krāsu uzskatīja zaļu, bet šādas acis bija retums. Uzņēmīgās ēģiptietes iezīmēja acu kontūras ar zaļu krāsu no vara kar­bonāta, kā arī krāsoja zaļus roku nagus un kāju pēdas.

Skaistuma ideāls Senajā Ķīnā — maza, trausla sieviete ar sīciņu pēdu. Apmēram 6 gadu vecumā meitenēm sāka cieši nosaitēt kāju pēdas. Apavus regulāri mainīja, katru reizi mazākus par iepriekšējo pāri. Bērnam tas bija briesmīgs pārbaudījums. Kājas pie­pam­pa, asiņoja, strutoja, kauli lūza.

Pēc 3 gadiem, ja meitene izdzīvoja, kāja bija “gatava” — pēdas garums nepārsniedza 10 centimetrus. Jaunā ķīniete ar lielām grū­tībām spēja paiet bez citu palīdzības. Kāja defor­mējās un maz līdzinājās cilvēka ekstre­mitātei.

Bezpalīdzība, no vienas puses, lieci­nāja par dižciltīgu izcelsmi — tas nozīmēja, ka meite­ne nepazīst darbu un viņai nav vaja­dzības stai­gāt, jo viņu nēsā uz rokām.

No otras puses — sakropļotās kājas palīdzēja kontrolēt meiteni, tas garantēja, ka viņa nevar aiziet ne uz vienu tikšanos. Sīciņās sieviešu pēdas tika salīdzinātas ar lilijas vai lotosa ziedu, bet pati procedūra saucās “Zelta lotosi”. Tāpēc arī mīlēšanos Ķīnā sauca par pastaigu starp zelta lotosiem. Jo mazāka bija meitenes pēda, jo lielāka bija viņas “tirgus vērtība” — lielākas izredzes appre­cēties. Uz­ska­tīja, ka dabisku pēdu īpašnieces zau­dējušas galveno atšķirību no vīriešiem. Bieži vien pēdās tika traucēta normāla asins­rite, kas noveda pie gangrēnas. Nagi ieauga ādā, pēdas pārklājās ar varžacīm. No kājām nāca briesmīga sma­ka. (Par vī­riešu skaistuma etalonu Ķīnā uzskatīja garus ma­tus, kurus pina bizēs.)

2. Senā Grieķija un Roma

2/6
0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas