7 aktuāli kosmētikas eko trendi, kas Tev noteikti jāzina

0 komentāri
7 aktuāli kosmētikas eko trendi, kas Tev noteikti jāzina
Foto: Flickr.com

Tev noteikti jāizlasa

Inovatīvas idejas kosmētikas ražošanā un jaunākās anti age tendences tagad arvien uzstājīgāk nosaka tieši ekokosmētikas (jeb organiskās kosmētikas, kā to pārsvarā dēvē Eiropas lielvalstīs) ražotāji. Ņemot vērā pircēju pieprasījumu, ekokosmētika kļūst arvien funkcionālāka, efektīvāka un aromātiskāka, tātad iemanto tradicionālās
(masu) kosmētikas īpašības, kas līdz šim nepārliecinātajai pircēju daļai bija viens no iemesliem izvēlēties mazāk dabisku, taču ērtāku un patīkamāku skaistumkopšanu.

1. Kļūst līdzīga tradicionālajai

Pasaulē pašlaik aktīvi notiekdaudzu populāru ekozīmolu rebrendings – pilnībā tiek mainītas to koncepcijas un pārbīdītas agrāk noteiktās robežas gan tirgū, gan patērētāju prātos, sagraujot mītu pēc mīta.

Produktu līnijas kļūst šaurākas

Vēl nesen, izvēloties dabisku kosmētiku, bija nepieciešams kombinēt samērā daudz līdzekļu no dažādām līnijām, jo viens produkts pildīja kādu šauru, noteiktu funkciju, bet tagad to skaits uz kosmētikas galdiņa tiek samazināts gandrīz uz pusi: ražotāji sašaurina līdzekļu līnijas un par vienu no galvenajiem uzdevumiem uzskata –ikdienas ādas kopšanas rituālu padarīt vienkāršāku.

Princips astoņi vienā ienāk arī ekokosmētikā

Kā spilgtākie piemēri Latvijā nopērkamiem līdzekļiem minami eko BB un CC krēmi (zīmoli Argandia, Annemarie Borlind un Logona) un, protams, pašmāju veiksmīgākā ekozīmola Madara DD krēms.

Mazgājamies ar putām

Atklājot arvien jaunas dabiskas, aktīvi putojošas vielas un veiksmīgi iekļaujot tās mazgāšanās līdzekļu formulās, izdodas radīt šampūnus, dušas želejas un sejas ādas attīrītājus, kas ir tikpat putojoši kā tradicionālajā kosmētikā. Tirgotāji priecājas: tieši šī īpašība bija viena no tām, kas ekoproduktu cienītājos radīja skepsi un
neapmierinātību.

Kosmētikas aromāti – baudāmāki

Beidzot arī ekoprodukts spēj apmierināt visizlutinātākos degunus – tirgū ienāk kosmētika ar saldiem, sulīgu augļu un ziedu aromātiem. Spilgtākais šā pavasara jaunums Latvijā – zīmola STYX ķermeņa krēmi, kuru iesaiņojums, aromāts un baudu sagādājošā lietošana atgādina iecienītos The Body Shop sviestkrēmus. Tiesa, ekoprodukta aromāts nebūs tik noturīgs – līdz nākamajai dušas reizei āda pēc mango vai rozēm nesmaržos.

2. Skandināvu minimālisms, nevis franču šarms

Vēl pirms pieciem gadiem par kvalitatīvas ekokosmētikas flagmaņiem Eiropā uzskatīja frančus un vāciešus, kas allažlepojušies ar spēcīgu zinātnisko pētījumu bāzi un bagātīgiem līdzekļu sastāviem, bet tagad tīri ekofani un līdz ar to arī ražotāji lūkojas Skandināvijas virzienā – kosmētikā ienāk minimālisms, kvalitāte un vienkāršība (eksperti salīdzinājumam min zviedru veiksmīgo mājas un interjera preču zīmolu IKEA). Modernā ekoprodukta  kvalitāte tiek panākta nevis uz kvantitātes, bet pārbaudītu vērtību rēķina. Kosmētikas ražošanā arvien biežāk izmanto tādas labi pazīstamas vielas kā bērzs, dzērvene un alveja. Savukārt profesionālajā SPA kosmētikā uzvaras gājienā ir nepelnīti piemirstā kaņepju eļļa (tajā ir lieliska omega taukskābju un vitamīnu kombinācija), antioksidantiem bagātās brūklenes un ādas šūnas atjaunojošā dzintarskābe, kas, starp citu, atrodama vienīgi Baltijas jūras dzintarā. Skandināvi ir modē. Uz to netieši norāda arī viens no pašlaik karstākajiem ekotrendiem – atgriešanās pie bāzes lietām: ziepēm, sviestiem un eļļām.

3. Eko kļūst pieejams

Lieli, tirgū nostabilizējušies zīmoli, kuru peļņu nodrošina augstas kvalitātes un tai atbilstošas cenas produkcija, mūsdienās rada ekokosmētikas līnijas par draudzīgām cenām dažu eiro robežās (tirgotāji lēš, ka pie mums tā ienāks kā lielveikalu ekokosmētika). Saprotams, šo līdzekļu sastāvs ir ļoti vienkāršs, tomēr sertificēts atbilstoši ekostandartiem. Piemēram, zīmols Neobio (vācu kompānija Logocos), radikāli mainot visu savu koncepciju, pašlaik kļūst par vienu no visvairāk pieejamajiem ekozīmoliem Eiropā un jaunajā veidolā gaidāms arī Latvijā.

4. Skaistuma piedevas

Līdzīgi kā masu kosmētikā, arī eko viena no visvairāk pamanāmajām tendencēm ir ādas kopšanas papildināšana ar iekšķīgi lietojamiem skaistuma dzērieniem, batoniņiem, pārtikas piedevām. Tiek radīti jauni uzturbagātinātāji un izstrādātas ādas kopšanas līnijas, kurās ietilpst arī iekšķīgi lietojams skaistuma eliksīrs. Piemērs – zīmola Logona silīcija līnija.

5. Augu ekstrakti kapsulās

Kursa veidā lietojamus bioloģiski aktīvus līdzekļus jeb tā sauktos enerdžaizerus un pat pretnovecošanas sistēmas piedāvā arī ekokosmētikas ražotāji. Specifiskos iesaiņojumos, piemēram, mazās vienreizlietojamās kapsulās vai ampulās, iepildīti intensīvas iedarbības augu ekstrakti nav pats karstākais jaunums, taču pašlaik ir īpaši pieprasīti. Ražotāji (Weleda, Annemarie Borlind u. c.) to respektē.

6. Tūlītēja efekta princips

Daudzus gadus dabiskās kosmētikas efektivitāte bija saistīta vienīgi ar ilglaicīgu lietošanu, tā nespēja sniegt tā saukto tūlītējo efektu, tāpēc neapmierināja prasīgāko mērķauditoriju. Tagad ļoti aktuāls ekokosmētikā kļūst liftinga efekts, acu zonas kopšanas līdzekļos iekļauj izgaismojošas un uztūkumu mazinošas vielas, matu kosmētikā – jaunus, augstas koncentrācijas matu augšanu stimulējošus un tūlītēju apjomu piešķirošus komponentus.

7. Pasaules trends – VEGAN kosmētika

Pasaulē modes vilni piedzīvo vegānā kosmētika. Tā ir kosmētika, kurā nav dzīvnieku izcelsmes vielu, piemēram, bišu produktu vai ekokosmētikas sastāvos nereti atrodamā lanolīna – vielas, kas iegūta no aitas vilnas. Eksperti atzīst: norāde VEGAN uz iepakojuma pasaulē kļūst pat nozīmīgāka nekā ekokosmētikas sertifikāts.

0 komentāri

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas