Skaistuma mušiņa – tas ir “fifīgi”

0 komentāri

Iespējams, arī Tu pirms vasaras dodies uz skaistumkopšanas salonu, lai karstākajā gadalaikā nebūtu jāsatraucas par izplūdušu skropstu tušu un meikapa atjaunošanu. Kā punktiņu uz i savam ierastajam ikdienas tēlam vari piešķirt skaistuma mušiņu jeb mākslīgo dzimumzīmi. Kad pie kosmetologa atnāk klientes, kuras vēlas sev skaistuma mušiņu, tad viņu iedvesmas objekts joprojām ir Merilina Monro.

Mušiņas nāk no Ķīnas

Skaistuma mušiņu izcelsme meklējama Ķīnas imperatora galmā. Tur mušiņas pildījušas statusa simbola lomu un bijušas ļoti krāšņas. Gan galminieces, gan imperatora sieva parasti rotājās ar krāsainiem zīda plāksterīšiem, kuros bija mazu dārgakmeņu inkrustācijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kas par daudz, tas par skādi

Savukārt Rietumeiropā skaistuma mušiņas bijušas vienkāršākas. Melnā krāsā no zīda vai samta. Dažādu formu – aplīši, zvaigznītes, kāršu zīmes – pīķis, kreicis. Mušiņu daudzums uz sejas bieži vien esot bijis pārspīlēts. Dāmas reizēm atgādinājušas biz-biz mārītes, jo ar mākslīgajām dzimumzīmēm maskējušas dažādas sejas nepilnības un seksuāli transmisīvo slimību pēdas. Augstdzimušo dāmu sejas jau 18. gadsimta vidū un beigās bijušas burtiski  blīvi nolīmētas ar šīm skaistuma mušiņām arī tādēļ, ka katrai dzimumzīmes atrašanās vietai ir savs tulkojums.

Skaistuma mušiņu nozīme

Pie lūpas kaktiņa – skūpstītāja
Virs lūpas – koķete
Pie auss – maigā
Pie acs – kaislīgā

Mūsu zvaigžņu mušiņas

Foto: LETA

Foto: LETA

Dziedātāja Jenny May par savas dzimumzīmes nozīmi izlasījusi mammas sapņu grāmatā. Izrādās, ka tās atrašanās vieta apliecina muzikalitāti. Kopš to uzzinājusi, Jenny savu dabīgo dzimumzīmi vēl vairāk pastiprina ar acu zīmuli, un tā esot kļuvusi pat par dziedātājas savdabīgu vizītkarti.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas