Šogad precies? Lūk – mīti un patiesības par to, cik laicīgi jāsāk plānot kāzas

0 komentāri

Latvijā ienāk pasaules tendences kāzu jomā, tostarp arī laikus kāzu plānošana. Saderinātie kāzas sāk plānot jau pusotru gadu pirms kāzām. Lai noskaidrotu, kādas ir iespējas apprecēties vēl šovasar, ”Kāzu Aģentūras” direktore Dace Miezīte veica pētījumu, kurš atspoguļo esošo situāciju, aptaujājot piecdesmit vienu kāzu pakalpojumu sniedzēju.

Kāzu svinībām viena no pamata pozīcijām, bez kuras nevar iztikt, ir svinību vietas. Nākamā pozīcija, kas ir visās kāzās – fotogrāfs. ”Kāzu Aģentūras” pētījums ir veikts par brīvajām piektdienām un sestdienām, no maija līdz oktobrim, pieprasītākajiem desmit Latvijas viesu namiem, sešām Latvijas pilīm un piecām kāzu svinību vietām Rīgā, divdesmit fotogrāfiem un desmit video operatoriem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kur ballēties vēl ir

Šobrīd kāzu sezonā brīvas ir sešdesmit procenti svinību vietas. Vismazāk brīvo datumu ir jūlijā pilīs un muižās, tikai divdesmit divi procenti no piektdienām un sestdienām ir vēl pieejamas, savukārt visvairāk brīvo datumu ir maijā, jūnijā, septembrī un oktobrī.

Ir svinību vietas, piemēram, ”Gutenberga terase”, ”Bebru nams”, kurām šovasar vairs nav neviena brīva datuma un vairākums datumu 2016. gada sezonai bija aizņemti jau 2015. gada oktobrī. Tāpēc, protams, ka ieguvēji vietu daudzuma izvēlē ir tie, kuri sāk plānot kāzas vismaz gadu iepriekš.

Foto un video

Pieprasītākajiem divdesmit kāzu fotogrāfiem 2016. gada sezonā sešdesmit pieci procenti piektdienas un sestdienas ir pieejamas, kamēr video operatoriem astoņdesmit procenti.  ”Kāzu Aģentūras” direktore Dace Miezīte atzīmē, ka video operatori visbiežāk ir viena no pēdējām pozīcijām, kuru rezervē kāzām, ja paši plāno budžetu un vēl nezina, cik izmaksās kāzas.

Foto

 

Ņem vērā:

  • Jau vairāk nekā trīs gadus ir tendence sākt plānot kāzas vienu līdz divus gadus iepriekš. Šogad ”Kāzu Aģentūra” jau kopš februāra strādā ar pāriem, kuri precēsies 2017. gadā. Protams, ka, rīkojot kāzas, ilgākā termiņā ir daudz priekšrocību, būtiskākās no tām – mazāk stresa, lielāka izvēle un laiks pieņemt lēmumus.
  • Īsākais termiņš, kurā var noorganizēt kāzas, ir viens mēnesis un viena diena, jo pēc Latvijas likumdošanas dokumenti ir jāiesniedz vienu līdz sešus mēnešus pirms kāzām. Ir izņēmumi, piemēram, bērniņa gaidības. ”Kāzu Aģentūrai” īsākais termiņš mazākām kāzām ir bijušas desmit dienas, simts cilvēku kāzām ar trīs dienu svinībām  – pus otrs mēnesis.

Precas daudz

”Kāzu Aģentūra” pēc pārdoto laulības gredzenu skaita var secināt, ka laulību skaits Latvijā pieaug, jo šogad pirmajos divos ar pusi mēnešos pārdoto gredzenu daudzums pieaug, salīdzinoši ar iepriekšējo.

Precies darba dienā!

Ja pāris vēlas precēties jau šogad ir ieteikums apsvērt, vai kāzas iespējams svinēt pirmdienā, otrdienā, trešdienā vai ceturtdienā. Visbiežāk šajās dienās var saņemt kāzu pakalpojumu atlaides līdz pat divdesmit procentiem.

Sapņu kāzu vieta – Latvija

Jāpiebilst, ka Latvijā kāzas rīko ne tikai latvieši un tas palielina rezervēto datumu daudzumu pilīs un muižās. Londonas pirktākā žurnāla ”Brides” Latvija ir atspoguļota ar skaistām pilīm, dabu un profesionālu kāzu servisu. Latvijas augstais līmenis kāzu pakalpojumiem piesaista tos ārzemju pārus, kuri vēlas kāzas Eiropā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas