Pierādīts! Cukurs ir saldākās narkotikas

0 komentāri

ASV zinātnieki beidzot pierādījuši, ka cukurs uz smadzenēm iedarbojas kā narkotikas.

Eksperimentā piedalījās vairāk nekā 100 vidusskolēnu. Kamēr viņi dzēra šokolādes piena kokteiļus, pētnieki pārbaudīja viņu smadzeņu aktivitāti. Dzērieni kaloriju ziņā bija vienādi, bet vienam veidam bija vairāk cukura un mazāk tauku, bet otram – pretēji. Abi rosināja patikas centrus smadzenēs, tomēr tas, kurā bija vairāk cukura, to darīja daudz efektīvāk. Izrādās, ka cukurs ir tik spēcīgs stimulators, ka šajā ziņā apsteidz taukus – pat tad, kad abi komponenti ir apvienoti diezgan lielā daudzumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pētījuma autors Eriks Staiss paziņoja, – atziņa aptaukošanās profilaksei ir šāda: jo vairāk cukura cilvēks uzņem, jo vairāk viņš to vēlas. Šādi produkti izmaina baudas centrus, kuri aktivizējas, ja tiek lietots alkohols un narkotikas.

Foto: kurš gan var pretoties kam tādam?!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas