Peonijas – sezonas skaistākie ziedi ar maģiskām spējām

0 komentāri

2. Der zināt!

2/5

Mīlestības un veiksmes simbols

Foto: liz west, Flickr

Foto: liz west, Flickr

Savvaļas peonijas jau pirms vairākiem tūkstošiem gadu dārzos sāka stādīt Ķīnā. Tur arī uzsākta peoniju krustošana un izveidotas pirmās to šķirnes. Eiropā pirmais peonijas aprakstījis Aristoteļa skol­nieks, botānikas tēvs Teofrasts. Romiešu zinātnieks Plīnijs Vecākais pats audzējis augus, arī ārstniecisko peoniju (Paeonia officinalis) un ieteicis to daudzu slimību ārstēšanai.

Ir versija, ka puķes nosaukums cēlies no Trāķijas novada – Peonija. Taču vairāk atbalstītāju ir citai versijai. Grieķu ārstnie­cības dievam Asklēpijam bijis ļoti spējīgs skolnieks Peons, kas Trojas kara laikā grieķu karavīrus ārstējis ar no ārstnieciskās peonijas ga­tavotiem līdzekļiem, kurus viņam iedevusi Apolona māte. Peonam izdevies izārstēt arī valdnieku Plūtonu, ko bija savainojis Herkuless. Par to Asklēpijs savu skolnieku tik ļoti apskaudis, ka noindējis. Bet dievi Peonam bijuši labvēlīgi un atdzīvinājuši viņu puķes izskatā.

Ķīnā peonijas uzskata par imperatora ziediem, tās ir gan Ķīnas, gan arī mīlestības un veiksmes simbols. Šajā valstī neatrast nevienu dārzu, kurā neaugtu kaut viens peoniju krūms; daudzās pilsētās ik gadu notiek peoniju svētki. Pastāv bezvārdu vēstījums – ja neprecēts jauneklis jaunavai uzdāvina peoniju, tad tas nepārprotami vēsta: es tevi mīlu! Ja jaunava ziedu pieņem, tad arī bildinājums pieņemts!

2. Der zināt!

2/5
0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas