Papēdī plaisa? Vainu meklē iecienītajos, sintētiskajos “krokšos”

0 komentāri
Papēdī plaisa? Vainu meklē iecienītajos, sintētiskajos “krokšos”
FOTO: Naomi Hoare, Flickr.com

Vasarā gribas taču vilkt kājās vasaras kurpes ar atvērtu papēža daļu, basām kājām pastaigāt pa zālīti vai jūras smiltīm. Lai to atļautos, pēdām ir jābūt sakoptām. Viens ir tikt galā ar sabiezējušu pēdu ādu, bet pavisam kas cits – ar plaisu, kas pēkšņi uzrodas papēdī.

Papēžu plaisāšanas cēloņi:

*nepietiekams A vitamīna daudzums organismā;
*nepiemēroti sintētiskie apavi. Jo īpaši vasarā iecienītie krokši (tiem aizmugurē ir kapīte, kas var veicināt ādas sabiezējumus uz papēžiem un vēlāk arī ādas plaisāšanu;
*pēdu sēnīte, kas itin bieži veicina papēžu plaisāšanu;
* pēdu āda netiek pabarota ar krēmu. Vakaros ādu vajadzētu ieziest ar mitrinošu, bet vakaros ar barojošu krēmu;
*nepareizi veikts pedikīrs mājās. Bieži aizmirstam, ka āda ir daļa mūsu ķermeņa. Tai nav jābrūk virsū ar asām šķērēm vai žiletēm. Ja veidojas sabiezējums uz papēžiem, tiem pāris reižu jāpārlaiž pāri ar smilšpapīra vīlīti, un viss.

Glītas un sapucētas kājiņas lieliski uzlabo pašsajūtu. Skaistas, interesantas un jautras idejas tavam pedikīram!

FOTO:

Lai papēži neplaisā

Līdz ar ikdienas krēma ieziešanu pēdām noteikti patiks arī kāds speciāls skrubis. Pietiks, ja reizi nedēļā ar to noskrubēsi pirms vannošanās. Pēc ūdens peldes pēdas vienmēr rūpīgi jānosusina. Arī tādēļ, lai nesāktu plaisāt āda starp kāju pirkstiem. Ja tā gadījies dr. Gunta Meilande iesak izmantot kastelāna šķīdumu, kas nopērkams aptiekās.

Ja plaisa izveidojusies

Ņem iespējami smalkāku smilšpapīra vīlīti un sausām pēdām uzmanīgi ar to apvīlē cietās maliņas apkārt brūcei, lai tā neplīst lielāka. Pašu plaisu iztīri ar ūdeņradi, lai dabūtu ārā visus mikrobus, un uzklāj ziedi. Ar pirkstiem saspied plaisu kopā un uzlīmē plāksteri, lai dzīst.

0 komentāri

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas