VIDEO: uzzini, kā bērnu pasargāt no ērču encefalīta

0 komentāri

Ja vēl šaubies, vai ir vērts vakcinēties pret ērču encefalītu, der uzzināt, kuri Latvijā ir rajoni, kuros saslimstība ar ērču encefalītu ir visaugstākā.  Slimību profilakses un kontroles centrs regulāri veic šādu pētījumu, ar kura rezultātiem tev noteikti ir vērts iepazīties.

Slimību profilakses un kontroles centrs vadītāja vietnieks Dzintars Mozgis skaidro, ka endēmiskie rajoni ir tās ģeogrāfiskās vietas, kurās ir konstatēta visaugstākā saslimstība ar ērču encefalītu. Apsekojumā, kas veikts laika posmā no 2011. – 2015. gadam, sakarā ar saslimšanas pazemināšanos, kas konstatēta Iecavas, Salacgrīvas, Jaunpiebalgas un  Krimuldas novados, vairs ir paredzēta tikai vakcinācijas pabeigšana. Toties kritiskajiem rajoniem ir pievienojušies Varkavas, Mālpils un  Grobiņas novadi. Atgādinājums, ka pasargāt sevi un savus bērnus no  ērču encefalīta, var tikai vakcinējoties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Latvijā ir 119 pašvaldības.  Par endēmiskajiem rajoniem tiek atzīti tādi, kuru teritorijās ir vislielākais saslimušo skaits uz 100 000 iedzīvotājiem ar ērču encefalītu.

 

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas