VIDEO: Prezidenta sieva Iveta Vējone: Ar meitām es nezinātu, kā tikt galā

1 komentārs

Tuvojas Mātes diena – ļoti mīļi un gaidīti svētki. Par to, kādi ir saņemtie mīļākie un sirsnīgākie apsveikumi, kā pati bērnībā pārsteigusi savu māmiņu un ko dzīvē mēs katrs varam mācīties no savām māmiņām, Skaties.lv/Sievietei aicināja uz interviju mūsu Valsts prezidenta kundzi Ivetu Vējoni.

Kā jūs savā ģimenē svinat Mātes dienu?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Māmiņas diena mūsu ģimenē ir īpaši svētki, lai arī apsveikumi un uzmanības apliecinājumi māmiņām ir pavisam nelieli, mīļi un vienkārši. Tāpat kā daudzi, arī mēs Mātes dienā apciemojam savas mammas. Aizvedam ziedus, kādu saldumu. Mammas parasti uzklāj galdu, visi iedzeram kafiju, aprunājamies. Mūsu mammas abas dzīvo kopā, gan mana, gan Raimonda. Pie vienas reizes apciemojam abas mammas.

Kā jūsu bērni jūs apsveic?

Mani bērni tagad ir izauguši lieli. Parasti ar ziediem. Jaunākais dēls gan sacīja, lai šogad gaidu pārsteigumu. Bet vairāk jau atceros tos laikus, kad puikas gāja skolā, bērnudārzā. Tad bija pašu darinātie apsveikumi, koncerti. Mīļi…

Kad dzied “Veco zābaciņu”, mammas raud…

Raud, raud… Bet man ir tuvāka dziesma par circenīti, jo kad mani bērni bija mazi, es viņiem pirms gulētiešanas dziedāju dziesmu par circenīti aizkrāsnē.

Jūsu bērnībā par Māmiņu dienu dēvēja 8. martu. Vai šie svētki, jūsuprāt, atšķiras?

Ivetas Vējones atbildi, skaties video!

Video

Kā jūs pārsteidzāt savu māmiņu?

Mēs sveicām 8.martā. Es pati saplūcu puķītes, kas nu tajā  brīdī auga, vai arī tētis nopirka ziedus mammai. Es centos savu mammu iepriecināt pagatavojot kaut ko garšīgu. Mums bija liela pavārgrāmata ar bildītēm. Es, protams, toreiz neko sarežģītu negatavoju, taču centos tā, lai ēdiens sanāk kā bildītē.

Ir dzirdēta doma, ka dēlu mammas atšķiras no meitu mammām? Vai jūs arī tā domājat?

Video

Ko jūs esat iemācījusies no savas mammas?

Mana mamma ir iemācījusi man patstāvību. No rīta līdz vakaram mani pieskatīja omamma, jo mamma strādāja. Vecmāmiņa mani iemācīja dažādus darbiņus. Es negāju dārziņā, biju mājas bērns. Mēs ar vecmāmiņu kopā dziedājām, kopā lopiņus barojām, kopā darbojāmies. Kad aizgājām dzīvot atsevišķi, es kļuvu par lielo māsu savam brālim, tad sākās mana atbildība. Es brāli vedu uz dārziņu un mājās, un mamma man uzticējās.

Video

 

Jums ir bijusi saskarsme arī ar bērniem un viņu vecākiem kā pedagogam. Vai šodien jūsuprāt vecāki daudz iesaistās skolas dzīvē? Zina visu, kā viņu bērniem klājas skolā un saskarsmē ar citiem skolasbiedriem?

Grūti salīdzināt, jo es jau nestrādāju labu laiku kā skolotāja. Toreiz vecāki bija ļoti pretimnākoši un  ļoti līdzdarbojās. Tomēr man šķiet, ka reizēm nemaz nav tik labi, ja vecāki grib bērna dzīvē iesaistīties par daudz.

Bet tagad jau bieži runā par to, ka vecāku aizņemtības dēļ bērni tiek pamesti novārtā, vai tādā veidā mēs viņiem nenodarām pāri?

Protams, ka nodarām. Arī es pati esmu grēkojusi. Kamēr mamma dzīvo mājās, tad viņa atdod visu laiku bērnam, bet tad, kad sāk strādāt, tad darbs bieži šķiet svarīgāks un bērniņš “aiziet otrajā plānā”. Reizēm mammas ir tik nogurušas, ka nav spēka ar bērnu pat parunāt. Taču laikam ir jāatceras, ka tas, ko ieliksi bērnā, kad viņš vēl mazs, nāks atpakaļ dubultā. Tieši kopīgie ģimenes pasākumi, izbraucieni, ir tie, kas visvairāk bērnam iespiežas atmiņā. Nevajag nokavēt to laiku.

Foto

Jūsu novēlējums visām Latvijas māmiņām Mātes dienā…

Video

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 komentārs

TOP komentāri

  • Ritums
    0

    Ritums

    Paldies par interviju. Liels paldies prezidenta kundzei par jaukajiem veeleejumiem.

    06.05.2016 19:41

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas