Tev ir arguments! Kāpēc vakara pasaciņa jāstāsta tētim..

0 komentāri

Bērni izaug radoši un artistiski, ja viņiem vakara pasaciņu lasa tētis – pie šāda secinājuma nonākuši Hārvarda Universitātes eksperti. Veicot neskaitāmus pētījumus, izrādījies, ka tieši tēvu stāstījumi ne tikai pozitīvi ietekmē bērnu, bet esot arī daudz efektīvāki.

Eksperti uzskata, ka tēvu pasaku stāstījumi vai lasījumi labvēlīgi ietekmē bērna domāšanu. Tika arī novērots, ka tieši meitenes no tēta lasītajām pasaciņām gūst vislielāko labumu. Ja ikdienā priekšā lasa tētis, bērni vēlāk paši vairāk pievēršas grāmatu lasīšanai. Lielākā daļa pasaku uz bērnu atstāj nomierinošu iespaidu, tās ļauj bērnam justies pasargātam un drošībā.
Speciālisti iesaka visiem tēviem vairāk laika pavadīt kopā ar bērniem, un īpaši savā dienas darba plānā atzīmēt vakara pasaciņas lasīšanu, tad viņa acuraugs izaugs apķērīgs un artistisks.

FOTO. Tēta izpildījumā grāmatu par Vinniju Pūku noteikti klausīsies arī tu


Psihologi apgalvo, ka pasakas ļauj bērniem labāk iepazīt apkārtējo pasauli un sabiedrību, jo ikvienā pasakā bērnam saprotamā valodā ir stāstīts par cilvēku savstarpējām attiecībām, draudzību. Pavisam mazi bērni vēl nevar loģiski spriest. Lasīšanas – klausīšanās procesā turpmākajā dzīvē svarīgu informāciju bērns apgūst pats no sevis. Turklāt, klausoties pasakas, bērni iemācās pavisam jaunu psiholoģisko aktivitāti – spēju domāt un rīkoties iedomātos apstākļos, kas vēlāk būs galvenais pamats viņa radošajai darbībai.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas