Ko vecāki nezina par bērnam veselīgu miegu

0 komentāri

Izrādās, ka vecāki par bērnam veselīgu miegu nemaz nezina tik daudz, kā paši uzskata. Tāpēc uzzini, kādas ir vecāku biežāk pieļautās kļūdas!

Kādā Jaunzēlandes pētījumā tika noskaidrots, ka daļai vecāku ir vāja izpratne par sava bērna miega kvalitāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pētījums tika veikts Otago Universitātē, tajā piedalījās 115 vecāki, kam ir bērni vecumā no 2 līdz 12 gadiem, un kuri pētījuma laikā ārstējās Velingtonas bērnu slimnīcā.

Pētījumā noskaidrojās, ka vecāki nezina, cik ilgs miegs bērnam nepieciešams, un, kas traucē kvalitatīvam miegam.

Uzzini, kāpēc bērnam nepieciešams veselīgs miegs!

Bērns, kam regulāri ir nepietiekams miegs, izjūt koncentrēšanās grūtības, garastāvokļa maiņas, grūtības mācībās un veselības problēmas, atzīst Otago Universitātes pētnieks Filips Makdovals.

Vecākiem ir jāsaprot, cik svarīgs bērnam ir miegs. Tāpat ir jāzina, kā miega kvalitāte bērnam var uzlabot, piebilda Makdovals.

Ja vecākiem nav laba izpratne par bērna miega kvalitāti, bērnam var parādīties veselības problēmas, uzsver Bostonas bērnu slimnīcas Miega medicīnas centra direktore Džude Ovena.

Svarīgi ir novērst miega barjeras – mobilo telefonu, datoru un citas elektronikas izmantošanu pirms miega.

Elektronikas izmantošana pirms miega stimulē bērna smadzenes, tādējādi samazinot melatonīnu un hormonus, kas nepieciešami kvalitatīvam miegam.

Tāpat traucēkļi ir radu un draugu ciemošanās, slimošana, uzkodas un rotaļas tieši pirms naktsmiera.

Vecākiem ir jāveicina veselīga miega ieradums. Tas atspoguļosies ar bērna garastāvokļa un veselības uzlabojumiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas