Kas ir pleķīši uz bērniņa ādas, un kā tos ārstēt?

0 komentāri

Dažreiz vecāki īsti nepievērš uzmanību tam, kādas zīmes parādās uz bērna ādas. Taču to nevajadzētu atstāt bez ievērības, un būtu vērts ar mazuli aiziet pie ārsta, lai saprastu, kā varam palīdzēt.

Āda ir lielākais cilvēku maņas orgāns, un veidojumi, kas parādās uz tās, bieži vien ir viegli pamanāmi. Uz ādas var veidoties dažādi pleķīši, taču vecāki bieži vien tos uzskata par dzimumzīmītēm. Tomēr ne vienmēr tā tas ir. Ir veidojumi, kas jau bijuši, mazulītim piedzimstot, un ir tādi, kas veidojas dzīves laikā. Taču, ja kāds pleķītis parādās, svarīgi to parādīt speciālistam, lai noskaidrotu, vai tas kādā veidā nevarētu ietekmēt bērniņa veselību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Visnotaļ izplatīta ir hemangioma – labdabīgs asinsvadu audzējs, kas parasti rodas tūlīt pēc piedzimšanas. Tā ir ārstējama, un būtu vēlams tās ārstniecību uzsākt pēc iespējas ātrāk. Īpaši svarīgi tas ir gadījumos, ja tā atrodas blakus acīm, elpceļiem vai autiņbiksīšu zonā.

Tāpat jaundzimušo vidū no asinsvadu patoloģijām ir izplatītas tā saucamās ugunszīmes jeb portvīna plankums. ”Parasti tie skar zonas no deguna uz leju vai pakauša apvidū. Tiem pat ir īpaši nosaukumi – eņģeļa skūpsts, stārķa kodiens u.c.,” stāsta bērnu ķirurgs un plastikas ķirurgs Valdis Ģīlis.

Vairāk par to, kā parūpēties par bērniņa ādu, – skaties video!

Video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas